Kontrowersyjny artykuł o dzieciństwie Andrzeja Dudy. Prezydent odpowiada

Kontrowersyjny artykuł o dzieciństwie Andrzeja Dudy. Prezydent odpowiada

Dzieciństwo Andrzeja Dudy wzbudziło ostatnio wielkie zainteresowanie. To za sprawą artykułu Renaty Grochal w "Newsweeku". Dziennikarka sięgnęła po temat religijnego wychowania w rodzinie prezydenta. Jej publikacja wzbudziła wiele kontrowersji, internauci odnosili się do niej bardzo negatywnie. Odpowiedział też sam zainteresowany.

Rodzice Andrzeja Dudy opisali w swojej książce jego dzieciństwo. Dziennikarka "Newsweeka" szczególnie skupiła się na wychowaniu religijnym. Pisała o pobudkach o 6.30 rano, żeby iść na roraty, drodze krzyżowej, czy codziennej modlitwie.

Reakcją na tekst była fala krytyki. Internauci zwracali uwagę, że przedstawiane przez nią fakty nie są niczym niezwykłym, ani ekstremalnym, a należą do zwyczajnych praktyk religijnych. Publikację skomentował sam Andrzej Duda.

 - Szanowna Pani Redaktor! Serdecznie dziękuję za tę promocję ważnych dla mnie wartości budujących rodzinę. Pozdrawiam!:-) - skomentował prezydent za pośrednictwem Twittera.

Odpowiedź jest niezwykle uprzejma i tym bardziej niezwykła, że Andrzej Duda nie komentuje zwykle medialnych publikacji na swój temat.

Źródło: twitter.com/AndrzejDuda
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News