Poseł Nowoczesnej postanowił otwarcie wypowiedzieć się w sprawie zapowiadanych przez PiS starań o uzyskanie reparacji wojennych od Niemiec. Seria jego kontrowersyjnych postów na Twitterze sprowokowała powszechną dyskusję, a odpowiedzieć mu zdecydował się nawet polityk Kukiz’15.

– Kaczyński ze swoimi fobiami antyniemieckimi i polityką antyeuropejską zagraża polskiej racji stanu – napisał w bardzo otwarty sposób Krzysztof Mieszkowski z Nowoczesnej. Jednak to inny spośród jego postów, tym razem związany z programem 500+ i reparacjami wojennymi od Niemiec, wywołał bardzo skrajne emocje internautów.

– Rozumiem, że Kaczyński chce, by Niemcy sponsorowali program 500+ i tym samym finansowali młodych Polaków – napisał także jakiś czas wcześniej poseł. Na odpowiedź ze strony obywateli oraz innych polityków nie trzeba było oczywiście długo czekać.

– Wiem, że wiedza z historii nie jest Pana silną stroną, ale to Niemcy i Rosjanie rozpoczęli II wojnę światową. Plus Japończycy – odpowiedział Mieszkowskiemu poseł Kukiz’15, Tomasz Jaskóła.

Tweety polityka Nowoczesnej zdecydowanie podzieliły internautów. Niektórzy zgodzili się z jego podejściem do kontrowersyjnego tematu, inni stanęli po stronie Jaskóły. Nie wiadomo, czy posłowie będą chcieli jednak kontynuować kontrowersyjną wymianę zdań.

Fot. Twitter
Fot. Twitter
Fot. Twitter

 

...

Zobacz również

Zobacz również