Donatan, producent muzyczny znany ze współpracy z wokalistką Cleo, a ostatnio nawet z Robertem Lewandowskim zamieścił na swoim facebookowym profilu zdjęcie, które wywołało prawdziwą burzę w komentarzach.

Twórca utworu, który trafił nawet na Eurowizję nigdy nie mieszał się w politykę. Tym razem jednak to zrobił. Wrzucił do sieci popularny obrazek pokazujący w krzywym zwierciadle kartę do głosowania podczas ewentualnego referendum w sprawie przyjęcia(bądź nie) uchodźców.

Na artystę spadły gromy. Komentujący nie kryją niezadowolenia. Nie podoba im się, że zamiast zajmować się muzyką, między innymi długo oczekiwanym przez nich trzecim wydawnictwem solowym, zajmuje się kryzysem migracyjnym i humanitarnym w Europie.

Krytyka ze strony internautów była zdecydowana i zmusiła Donatana do odpowiedzi na zarzuty komentujących. Muzyk zrobił to chętnie. Widać chęć podzielenia się z fanami swoimi poglądami była bardzo silna.

Swoje zdanie wygłosiła też wcześniej wspomniana Cleo, której współpraca z producentem była bardzo owocna.

Internet zawsze jest miejscem gorącej politycznej dyskusji. Muzycy jednak, wyrażając swoje zdanie na jej temat, ryzykują stratą fanów. W tym wypadku, jak się zdaje, Donatan nie przejmuje się tym faktem i broni swoich racji odpowiadając na wszelkie zarzuty.

Od początku kryzysu migracyjnego na Starym Kontynencie celebryci i artyści deklarują swoje stanowiska. Największy rozgłos zyskują kontrowersyjne wypowiedzi Marcina „Różala” Różalskiego, zawodnika mma, czy Mariusza Pudzianowskiego, najbardziej utytułowanego strongman’a w historii dyscypliny i obecnie też zawodowego uczestnika walk w oktagonie.

ZOBACZ TAKŻE

Zobacz również