Kontrowersyjna gazetka w szkole: "Twórcy Polski porozbiorowej: Kaczyński, Piłsudski, Wojtyła"

Kontrowersyjna gazetka w szkole: "Twórcy Polski porozbiorowej: Kaczyński, Piłsudski, Wojtyła" Źródło: źródło: facebook.com/adam.szejnfeld.7

Lech Kaczyński, papież Jan Paweł II i Józef Piłsudski - według nauczycielki Zespołu Szkół nr 2 w Szamotułach (woj. wielkopolskie) te trzy postacie były najważniejsze w tworzeniu "Polski porozbiorowej". Rację nauczycielce przyznał także dyrektor placówki.

W szamotulskiej szkole zawisła nietypowa gazetka traktująca o wielkich Polakach. Jej tematem są trzej "Twórcy Polski porozbiorowej". Szok rodziców i mieszkańców Szamotuł wywołało umieszczenie na gazetce Lecha Kaczyńskiego.

Dyrektor placówki, Zygmunt Sługocki, oświadczył, że gazetkę tworzyła polonistka, a nie historyk. W związku z tym nie może być mowy o przekłamaniu historii, a jedynie "pewnej własnej interpretacji". Sługocki podkreślił też, że nauczyciel "miał prawo tak tę sprawę widzieć".

 - Były prezydent przez 5 lat miał swój wkład. Ja nie będę interpretował na ile ta wizja historii jest właściwa czy niewłaściwa. Nauczyciel miał prawo tak to widzieć - skomentował sprawę dyrektor.

Wytłumaczył przy tym, że może być tu mowa o "niezręczności autorki gazetki". Zaznaczył jednak, że z umieszczeniem Lecha Kaczyńskiego w zestawieniu się zgadza.

 - Myślę, że to pewna niezręczność autorki. Ja sądzę, że te trzy osoby walnie przyczyniły się do odzyskania niepodległości - mówi Sługocki.

Mimo swojej aprobaty wobec zestawienia, dyrektor zapowiedział, że w sprawie gazetki rozmówi się z nauczycielką języka polskiego odpowiedzialną za jej stworzenie.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie: źródło: tvn24.pl pt
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News