Kontrowersyjna ankieta w przedszkolu. Władze placówki wprowadziły obowiązkową modlitwę przed posiłkiem

Kontrowersyjna ankieta w przedszkolu. Władze placówki wprowadziły obowiązkową modlitwę przed posiłkiem

Obowiązkowa modlitwa przed posiłkiem została wprowadzona w jednym z opolskich przedszkoli. Wszystko za sprawą decyzji dyrekcji, jaką ta podjęła na podstawie zorganizowanej ankiety. Choć znaczna większość rodziców opowiedziała się za pomysłem, sprawa wywołała niemałe poruszenie wśród lokalnej społeczności.

Ankietę przeprowadzono w Przedszkolu Publicznym nr 6 w Szczedrzyku. Rodzice dzieci uczęszczających do placówki na początku września otrzymali ankiety, w których mogli wypowiedzieć się na temat wprowadzenia obowiązkowej modlitwy przed posiłkiem.

Wyniki ankiety ogłoszono na zebraniu 5. października. Większość z rodziców - 30 osób - była za pomysłem. Obojętność w sprawie wyraziło 7 osób, 4 były przeciw, a 3 rodziców stwierdziło, że nie ma zdania. Chociaż według wyników, pomysł obowiązkowej modlitwy przeszedł, wywołał oburzenie u części rodziców - niektórzy z nich opowiedzieli się wcześniej za modlitwą.

źródło: facebook.com/wolnoscodreligii źródło: facebook.com/wolnoscodreligii Przeciwni takiemu obrotowi sprawy rodzice postanowili skierować pismo do fundacji Wolność od Religii. Jej prezes zarządu, Dorota Wójcik, uważa, że ustalenia dyrekcji przedszkola ze Szczedrzyka naruszają konstytucję.

 - Jesteśmy przekonani, że to naruszenie Konstytucji. To niedopuszczalne, by taka sytuacja miała miejsce w publicznej placówce. Rodzice są oburzeni samym faktem sporządzenia takiej ankiety, wśród nich są również ci, którzy na modlitwę się zgodzili - mówi Wójcik.

W związku ze sprawą fundacja wystosowała pismo do kuratorium oświaty w Opolu. Jak poinformowała Teodozja Świderska z kuratorium, dokument jeszcze nie dotarł, a póki go nie ma, kuratorium nie może podejmować decyzji, co dalej.

Jan Labus, burmistrz gminy Ozimek, w której obrębie Szczedrzyk się znajduje, wystąpił już z żądaniem złożenia wyjaśnień przez dyrekcję przedszkola nr 6. Jak dotąd oczekuje na odpowiedź ze strony władz placówki.

 - Swoje stanowisko przedstawię po uzyskaniu szczegółowych wyjaśnień dotyczących zaistniałej sytuacji od dyrekcji Przedszkola Publicznego nr 6 w Szczedrzyku - zapowiedział Labus.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego

źródło: wprost.pl, tvn24.pl pt
Następny artykuł