Kontrowersje na koncercie. Zamiast śpiewać, namawiał Polaków do obrażania Trumpa (video)

Kontrowersje na koncercie. Zamiast śpiewać, namawiał Polaków do obrażania Trumpa (video)

Od momentu, kiedy było wiadomo, że wygrana w wyborach prezydenckich należy Donalda Trumpa minęło już trochę czasu, wciąż nie brak ludzi wściekłych z jego prezydentury. Wiadomym jest, że wielu artystów popierało Hillary Clinton i ludzie ci otwarcie krytykowali republikanina. Nikt nie spodziewał się, że krytykowanie Trumpa zabierze ze sobą za ocean amerykański zespół.

Sobotni koncert Green Day w Krakowie miał być jednym z najważniejszych wydarzeń muzycznych w Polsce w 2017 roku. Nie zapowiadało się jednak na to, że kalifornijski band postanowi namawiać Polaków do szkalowania Donalda Trumpa.

Billie Joe Armstrong nienawidzi obecnego prezydenta USA. Wokalista Green Day podkreślał to wiele razy w różnych wywiadach. Na czas kampanii prezydenckiej w Stanach Zjednoczonych strona zespołu na Facebooku zmieniła się w tubę propagandową Hillary Clinton. Można było na niej znaleźć wyrazy poparcia dla niej i naprawdę obelżywe słowa pod adresem Trumpa.

Armstrong przypomniał swoją nienawiść do republikanów na koncercie w Polsce. W pewnym momencie wokalista zaczął wykrzykiwać wulgaryzmy pod adresem Donalda Trumpa jak np. "I fucking hate Donald Trump" czy "Fuck that motherfucker".

 - Nie wierzę w jego kampanię, nie wierzę w jego rasizm, nie wierzę w jego seksizm i całe jego pie*dolenie. Je*ać tego matkoje*cę - krzyczał do mikrofonu Armstrong.

Muzyk, który jeszcze podczas kampanii prezydenckiej nazywał Trumpa "Hitlerem USA", podniósł okrzyk "not my president" i zachęcił Polaków do tego, by wykrzykiwali te słowa razem z nim. Tłum zaczął wiwatować i zgodnie ze swoim idolem krzyczeć "not my president".

Wtedy Armstrong zainicjował kolejną piosenkę zespołu, jaką jest American Idiot. Co ciekawe, utwór ten powstał na fali nienawiści, jaką Armstrong żywił wobec prezydenta USA, George'a W. Busha. Armstrong jest skonfliktowany z całą republikańską frakcją USA.

https://www.youtube.com/watch?v=jesS3P25JeQ pt
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News