Kontrole w Polsce
Pixabay.com Candid_Shots
Monika Majko - 30 Listopada 2020

Premier Morawiecki ma już dość. Zlecił masowe kontrole w całej Polsce, trzeba wiedzieć

Kontrole już niedługo ruszą w całej Polsce, premier Mateusz Morawiecki musiał zareagować. Szef rządu wydał polecenie Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji, które rozpocznie sprawdzanie przestrzegania obostrzeń sanitarnych przez punkty handlowe.

Kontrole zostały zlecone Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji przez szefa rządu. Premier Mateusz Morawiecki w ten sposób chce zapobiec możliwym negatywnym skutkom poluzowania w ostatnim czasie przez rząd panujących w kraju restrykcji.

Kontrole punktów handlowych rozpoczną się w całej Polsce

Od soboty 29 listopada br. ponownie swoje drzwi dla klientów otworzyły m.in. sklepy w galeriach handlowych, co spowodowało tłumne odwiedziny klientów w centrach w całym kraju. Swój niepokój z tym związany wyraził minister Michał Dworczyk, który był gościem telewizji wPolsce.pl.

Dramatyczny apel Kingi Rusin, dotarły do niej porażające informacje. Zdjęcia tylko dla wytrwałychDramatyczny apel Kingi Rusin, dotarły do niej porażające informacje. Zdjęcia tylko dla wytrwałychCzytaj dalej

Minister Dworczyk przekazał, że w związku z obawami o możliwe konsekwencje ostatniego poluzowania restrykcji w kraju, premier Mateusz Morawiecki zlecił masowe kontrole sanitarne w punktach handlowych na terenie całego kraju.

- Dlatego premier jeszcze w sobotę zlecił Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji podjęcie działań na rzecz kontroli w tych punktach handlowych, czy rzeczywiście przestrzegane są zasady. Galerie zostały otwarte, szereg punktów handlowych zostało otwartych, ale cały czas obowiązuje nas reżim sanitarny; nie tylko zasłanianie nosa i ust, nie tylko dezynfekcja, ale również określona liczba (osób) przypadająca na określoną powierzchnię handlową - mówił Michał Dworczyk.

Michał Dworczyk podkreślił również, że bez względu na panujące obostrzenia, wszyscy Polacy muszą pamiętać o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa sanitarnego.

- Musimy przestrzegać tego, muszą pamiętać o tym obywatele, muszą pamiętać o tym właściciele sklepów. W przypadku, kiedy nie będą te reguły przestrzegane stosowne służby będą egzekwowały kary związane z nieprzestrzeganiem tych zasad - ostrzegł Dworczyk.

Dalsza część tekstu pod galerią:

Pilnie strzeżona tajemnica wyszła na jaw. Lech Wałęsa ma 8 dzieci, wiemy co dziś robiąPilnie strzeżona tajemnica wyszła na jaw. Lech Wałęsa ma 8 dzieci, wiemy co dziś robiąCzytaj dalej

Rząd apeluje o stałe przestrzeganie reżimu sanitarnego

Minister podczas wizyty w telewizji wPolsce.pl odniósł się również do najnowszych danych o stanie pandemii w Polsce, przekazanych przez Ministerstwo Zdrowia. W poniedziałek 30 listopada resort poinformował o potwierdzeniu 5733 przypadków nowych zakażeń, co jest najmniejszym dobowym przyrostem chorych na COVID-19 od 13 października br.

Jak podkreślił polityk, to nie jest absolutnie czas na hurraoptymizm. Powinniśmy patrzeć z optymizmem w przyszłość, ale z ostrożnym optymizmem. Michał Dworczyk wyraził jednak nadzieję, że ograniczenia, które zostały wprowadzone przez polski rząd i do których zastosowała się większość społeczeństwa przyniosły spodziewane efekty.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Działania swojego rządu chwali również premier Mateusz Morawiecki, który opublikował w tej sprawie post na Facebooku. Szef krajowego rządu jest pełen optymizmu po najnowszych doniesieniach resortu zdrowia.

- W tym przypadku rządowa Rada Medyczna do spraw COVID-19 przy Prezesie Rady Ministrów i rządowe Centrum Analiz Strategicznych przyjęły właściwe rekomendacje, a rząd w ekspresowym tempie wprowadził je w życie. Odłożone w czasie efekty właściwych decyzji właśnie obserwujemy - pochwalił działania swojego rządu premier Morawiecki.

Zobacz także w naszych serwisach:

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Interia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News