Kontrole policyjne
Pixabay.com gosiak1980
Monika Majko - 18 Września 2020

Właśnie ruszyły masowe kontrole. Już dziś posypią się ogromne kary

Kontrole rozpoczęły się w piątek i potrwają do końca weekendu, Polacy powinni wyjątkowo uważać. Służby zapowiedziały, że posypią się surowe kary, nie będzie litości dla obywateli łamiących przepisy.

Kontrole na polskich drogach zapowiedzieli funkcjonariusze policji, którzy już dziś masowo ruszą na patrole. Kierowcy mogą spodziewać się wzmożonej kontroli w weekend. Ci, którzy nie przestrzegają przepisów, zostaną surowo ukarani.

Kontrole na polskich drogach - policjanci ruszyli na patrole

Jak poinformował komisarz Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, w nadchodzący weekend policjanci będą prowadzić wzmożone kontrole na polskich drogach. Funkcjonariusze ruszą na patrole już w piątek.

Minister zdrowia - informacjeKlamka zapadła, Ministerstwo Zdrowia podjęło decyzję. Dotyczy każdego Polaka powyżej konkretnego wiekuCzytaj dalej

- Kontrolowana będzie m.in. prędkość i trzeźwość kierowców. Policja oraz inne podmioty z obszaru bezpieczeństwa ruchu drogowego przeprowadzają też specjalne działania, których celem jest poprawa bezpieczeństwa na drogach oraz zmiana złych nawyków kierowców. Ma to związek z organizowaną przez ROADPOL europejską akcją pod nazwą "Road Safety Days" - przekazał komisarz Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Policjanci chcą ukarać piratów drogowych

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

DomSądzili, że dom jest całkowicie opuszczony. W środku znaleźli coś porażająco przykregoCzytaj dalej

Zaplanowane kaskadowe pomiary prędkości mają pomóc funkcjonariuszom w ukaraniu piatów drogowych. W piątek na drogi ruszą policyjne załogi "SPEED". Policjanci sprawdzą również obowiązkowe wyposażenie w pojazdach.

- Policjanci prowadzić będą kontrolę prędkości na określonym odcinku drogi przez więcej niż przez jedną załogę. [...] Prawo jazdy za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym zatrzymane zostało w 2020 r. już 47 tys. 333 kierowcom, co oznacza niemal 36-procentowy wzrost tych przypadków w stosunku do roku 2019. W samych kilkunastu dniach września były to już 2 tys. 813 przypadków - poinformował - przekazał komisarz Robert Opas.

Dzisiaj grzeje:

1. Skandal w "Kuchennych rewolucjach". Gessler rzuciła ścierką w kelnerkę, chwilę później złapała cięższą rzecz

2. Wideo - „Policję dzwoń Wiesiek” - Kolizja w Gdańsku - kto wymusił pierwszeństwo?

3. Nagły zwrot akcji ws. Tomasza Komendy. Rodzina jest bezradna, koszmar powrócił

Policjant zaapelował o rozwagę w czasie podróżowania samochodem. Funkcjonariusz podkreślił, że niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze jest w Polsce przyczyną wielu tragicznych wypadków.

- Pamiętajmy, że na drogach nie jesteśmy sami, że są inni uczestnicy ruchu drogowego, dlatego apelujemy o rozwagę i rozsądek. W największej mierze bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu zależy bowiem od kierowców - zaapelował Robert Opas.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Viki Gabor i jej ojciec zostali napadnięci przez grupę agresywnych mężczyzn. Dramat w rodzinie zwyciężczyni Eurowizji
  2. Niewiarygodne odkrycie. Znamy kolejny powód zatonięcia Titanica
  3. Minister Zdrowia przekazał niespodziewane wieści o szczepieniach na grypę. Wszyscy na to czekali
  4. Z ostatniej chwili: przegłosowano ważny zakaz, wszystko pod osłoną nocy. Obejmie wszystkich Polaków
  5. Młoda para z Polski wprawiła gości w osłupienie. Na weselu zatańczyli tak, że "Taniec z Gwiazdami" się chowa
  6. Zmiksuj banany ze słodkim dodatkiem. Zyskasz domowe lekarstwo na chore gardło

Kot - w śmietnikuZnalazła w śmietniku kilkudniowego kociaka. Dopiero potem dowiedziała się, co tak naprawdę uratowałaCzytaj dalej

Źródło: Polsat News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News