Kontrole i ogromne kary
istockphoto.com LightFieldStudios
Weronika Wasiak - 17 Października 2020

Masowe kontrole i ogromne kary. Zapukają do milionów Polaków, zostało bardzo mało czasu

Masowe kontrole i zatrważające kary - oto czego w najbliższym czasie mogą spodziewać się Polacy. Do drzwi milionów Polaków lada moment zapukają urzędnicy, a wtedy nie będzie już wyboru. Co należy wiedzieć?

Kontrole trwają od 1 września i trwać mają do końca listopada tego roku. Niektórzy mają już za sobą wizytę urzędnika, ale wielu jeszcze to czeka. Gdy usłyszycie pukanie do swoich drzwi lepiej otwórzcie, w innym przypadku możecie zmierzyć się z poważnymi konsekwencjami. Ważne informacje właśnie przedostały się do mediów.

Nie żyje legendarny aktor znany z największych hitów TVP. Przyjaciele przekazali druzgocącą wiadomośćNie żyje legendarny aktor znany z największych hitów TVP. Przyjaciele przekazali druzgocącą wiadomośćCzytaj dalej

Masowe kontrole i kary. O co chodzi?

Super Express przypomina, że z dniem 1 września rząd rozpoczął sprawdzanie dochodów Polaków, którzy zajmują się działalnością rolniczą. Oznacza to, że w mieszkaniach wielu osób, prowadzących działalność, już zawitali urzędnicy, którzy pytali m.in. o wysokość zarobków, o emeryturę, o inne dochody, a nawet o mieszkanie i inne nieruchomości. Wachlarz pytań jest naprawdę szeroki, a na każde z nich trzeba odpowiedzieć. Urzędnicy do końca listopada mają sprawdzić wszystkie gospodarstwa indywidualne, gospodarstwa prowadzone przez osoby prawne oraz jednostki organizacyjne niemającej osobowości prawnej.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Właśnie zapadła decyzja, na 2 tygodnie przed Wszystkimi Świętymi. Dotyczy bardzo dużej grupy PolakówWłaśnie zapadła decyzja, na 2 tygodnie przed Wszystkimi Świętymi. Dotyczy bardzo dużej grupy PolakówCzytaj dalej

Dane są zbierane nie tylko w wywiadzie bezpośrednim, ale też drogą telefoniczną lub za pomocą samospisu internetowego przeprowadzanego w aplikacji dostępnej na stronie internetowej Głównego Urzędu Statystycznego. Wśród informacji, jakich należy udzielić, znajduje się także: imię i nazwisko, adres zamieszkania czy PESEL, liczba maszyn używanych w gospodarstwie, powierzchnia gruntów, łąk, pastwisk, szkółek drzew i krzewów, upraw stałych oraz zasiewów.

Dzisiaj grzeje: 1. Zakażony ksiądz napisał wiadomość ze szpitala. Po jego słowach wiele osób zamarło

2. Zaczęło się, rząd może zapukać do twoich drzwi. Będą sprawdzać wszystko, mieszkanie, nieruchomości, pieniądze

3. Na wesele nagle wparowała policja, zaczęła wyprowadzać ludzi. Wszystko się nagrało

Z dalszych doniesień Super Expressu wynika, że spisane zostanie również pogłowie zwierząt gospodarskich, informacje dotyczące hodowli ryb, zużycia nawozów czy powierzchnia, kubatura i pojemność budynków gospodarskich. Na zadawane przez urzędnika pytania, który już zapukał do drzwi, niestety, trzeba odpowiedzieć. Rolnicy, którzy będą próbowali tego uniknąć będą też musieli zmierzyć się z ogromną karą, jaka zostanie na nich nałożona.

Najlepsze newsy dnia:

  1. 5 sprytnych tricków sprawi, że kotlety mielone wyjdą idealne. Korzystają z nich najlepsi szefowie kuchni
  2. Iga Świątek usłyszała druzgocącą informację. Fakty są bezwzględne, musi przygotować się na rozczarowanie
  3. Nagła decyzja polskiego kościoła. Wszystko odwołano, nikt nie spodziewał się identycznego rozstrzygnięcia
  4. Z ostatniej chwili: Nie żyje uwielbiany polski polityk. Polskę obiegła tragiczna wiadomość
  5. Fatalne wieści z MZ, sytuacja wymknęła się spod kontroli. Chodzi o pacjentów w poważnym stanie
  6. W dawnej hucie znaleziono niezwykłą monetę. Może być zwiastunem legendarnego skarbu
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: Super Express

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News