Zła informacja dla wszystkich posiadaczy kont w bankach. Niestety, podjęto już decyzję

Zła informacja dla wszystkich posiadaczy kont w bankach. Niestety, podjęto już decyzję Źródło: jarmoluk Pixabay.com

Konto w banku to obecnie coś, bez czego nie wyobrażamy sobie codziennego funkcjonowania. Z tej formy przechowywania pieniędzy korzysta chyba większość osób na świecie, ale najnowsze doniesienia z sektora bankowego nie są najlepsze. Wszyscy korzystający z usług instytucji bankowych muszą przygotować się na zmianę dotychczasowych zasad.

Konto w banku za zero złotych już niedługo może przejść do historii, a to wszystko za sprawą zmian wprowadzonych przez rządzących. Decyzje podjęte na najwyższych szczeblach najmocniej odczuwalne będą w kieszeniach zwykłych Polaków, ponieważ banki muszą liczyć się z tym, iż ich zyski znacząco zmaleją. 

Masz konto w banku? Już niedługo czekają cię spore zmiany

Konto w banku już niedługo będzie kosztować nas więcej niż dotychczas, a to nie jedyna zmiana, na jaką trzeba się przygotować. Zmianom podlegać będą również inne usługi oferowane przez instytucje bankowe, m.in. wypłaty z bankomatu, które dotychczas bardzo często były darmowe, podobnie sprawa ma się z kartami kredytowymi. Czy każdy kto posiada konto w banku, musi przygotować na pojawienie się nowych kosztów? Związane jest to z cięciem stóp procentowych. Działanie to w zamyśle miało pomóc w walce z kryzysem wywołanym pandemią, lecz może przynieść zupełnie inny skutek.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Banki stracą miliony, zapłaci za to klient

Jak podaje portal Money.pl, powołujący się na dane prezentowane przez "Puls Biznesu", w związku z wprowadzonymi przez rządzących zmianami banki spodziewają się sporego spadku przychodów. Ich dotychczasowy zysk z odsetek zmaleje o 8-9 mld złotych, a z racji tego, że banki nie mogą sobie pozwolić na tak duże spadki przychodów ze swojej działalności, konieczne będzie wprowadzenie zmian. Z relacji prezesa Getin Noble Banku, Artura Klimczaka, wynika, że możemy również pożegnać się z bezterminowymi umowami zawieranymi w oddziałach. W obliczu tak dużych kłopotów banków, konieczne będzie znalezienie sposobu dzięki, któremu ich sytuacja finansowa nie ulegnie pogorszeniu, a najprostszym i najbardziej skutecznym sposobem będzie sięgnięcie do kieszeni klientów.

Dzisiaj grzeje: 1. Śmierć w rodzinie Wałęsów przyszła nagle, bez ostrzeżenia. Śledczy ustalili czy popełnił samobójstwo
2. Majdan przekazał nagłą wiadomość o małym Heniu. Wielu fanów rozbitych

2. Ważna wiadomość prosto z Ministerstwa Zdrowia. Wielu Polaków będzie zaskoczonych

Pojawią się opłaty za dotychczas darmowe usługi

- Ceny muszą iść w górę. Innej możliwości nie ma. Jedynym sposobem zminimalizowania strat jest wzrost opłat za podstawowe usługi - powiedział dla "Pulsu Biznesu" cytowany przez Money.pl prezes jednego z banków. Zatem już niedługo wszyscy posiadający darmowe konto w banku usłyszą, że aby dalej móc z niego korzystać,  będą musieli ponosić obowiązkową opłatę za jego prowadzenie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Stoch i Kubacki zabrali żony na wspólny wypad. Wiemy, co robili - piękne widoki i świetna zabawa (FOTO)
  2. Polacy spróbowali niemieckich pierogów i brakuje im słów. Obłędne nadzienie żywcem przenosi do nieba
  3. Koszmar, wiemy, którzy konkretnie emeryci mają stracić część pieniędzy. Wypłynęły szczegóły dotyczące tzw. czternastki
  4. Bardzo ważna wiadomość dla posiadaczy kart bankomatowych. Ogromna zmiana
  5. Zagrożenie jest bardzo duże, służby są w gotowości. Wizja jest druzgocąca
  6. Zmarł kandydat na prezydenta. Tragiczną wiadomość przekazała rodzina

Źródło: Money pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News