Masz konto w PKO? Oszuści masowo nabierają klientów

Masz konto w PKO? Oszuści masowo nabierają klientów

Oszuści czyhający na majątki niewinnych ludzi, nigdy nie próżnują. Kraść nie jest łatwo, dlatego nieustannie wymyślają nowe przekręty, które mają pokierować nasze pieniądze na ich konta. Dziś jeden z największych polskich banków, PKO ostrzega przed przestępcami, którzy masowo nabierają klientów przedsiębiorstwa.

Internetowa bankowość skutecznie zmusiła bandytów do zaprzestania zbrojnych napadów na placówki banków. Rozwój technologii pozwala na okradanie milionów ludzi za pomocą kilku kliknięć komputerowej myszki. ZOBACZ TAKŻE: Co się dzieje?! Ten bank w Polsce zamyka masowo konta klientów Jak więc walczyć z przestępcami, których nawet nie możemy zobaczyć? Jak chronić się przed padnięciem ofiarą złodziejstwa, mogącego zniszczyć życie? Pozostaje czujność i edukowanie się w zakresie ochrony danych i własnego dorobku. Na strony banków z łatwością włamać się może wykwalifikowany haker. Często to jednak nie wystarcza, a do nielegalnego zdobycia pieniędzy potrzeba aktywnego uczestnictwa okradanej osoby. ZOBACZ TAKŻE: Gigantyczne oszustwo w najsłynniejszym teleturnieju TVP Były już skanery na bankomatach i złośliwe oprogramowania, wysyłające wszelkie hasła i poufne informacje na komputery recydywistów. Były fałszywe akcje charytatywne, osiągającego ogromne sukcesy, ale teraz oszuści odkryli nowy sposób wyłudzania środków finansowych, który masowo wykorzystują na klientach Powszechnej Kasy Oszczędności Banku Polskiego.

Oszuści masowo nabierają klientów PKO

Od jakiegoś czasu osoby korzystające z usług banku PKO otrzymują podejrzane wiadomości SMS, wysyłane przez oszustów podszywających się pod operatorów sieci komórkowych. Informują one o rzekomym zadłużeniu i nakazują jego uregulowanie. ZOBACZ TAKŻE: Klienci Biedronki oszaleją! ZA DARMO rozdaje produkt o który bili się Polacy Wiadomości informują także o potrzebie natychmiastowego wpłacenia pieniędzy, gdyż w przeciwnym razie odcięte zostaną wszelkie połączenia. To oczywiście kłamstwa, mające na celu uzyskanie dostępu do bankowego konta. W jaki sposób złodzieje to robią. Po kliknięciu fałszywego link klient banku przekierowywany jest na stronę imitującą serwis internetowych płatności, a następnie na fałszywą stronę banku. Wpisanie na niej loginu i hasła może słono kosztować. ZOBACZ TAKŻE: Szok! Złodziej zwłok planował w Polsce krwawy zamach Ostrzeżenie związane z owym zagrożeniem umieszczono także na oficjalnej stronie PKO BP. SMS nie jest jednak jedynym sposobem na kradzież. Linki do złodziejskich stron znajdują się również m.in. na portalu OLX. źródło: fakt.pl Następny artykuł