Konsolacja zakazana
Pixabay.com joaph
Monika Majko - 16 Października 2020

Na Polaków nałożono zakaz konsolacji. Obejmuje wszystkich w czerwonych strefach

Konsolacja będzie zakazana w czerwonych strefach od 19 października. Premier Mateusz Morawiecki przekazał na czwartkowej konferencji informację o najnowszych obostrzeniach na terenie naszego kraju, nie wszystkie są w pełni zrozumiałe dla mieszkańców.

Konsolacja to dawna nazwa popularnej uroczystości rodzinnej, której organizacja w czerwonych strefach już od 19 października będzie zakazana. Premier Mateusz Morawiecki przekazał najnowsze ustalenia rządu w sprawie zaostrzenia krajowych obostrzeń, jednak słowa szefa polskiego rządu nie dla wszystkich są w pełni zrozumiałe.

Właśnie pod osłoną nocy zapadła ostateczna decyzja dot. zakazów dla PolakówWłaśnie pod osłoną nocy zapadła ostateczna decyzja dot. zakazów dla PolakówCzytaj dalej

Konsolacja to starodawna nazwa popularnej uroczystości rodzinnej

Liczba osób zakażonych koronawirusem w naszym kraju stale wzrasta, a polski rząd już od kilku dni prowadzi działania, mające na celu zaostrzenie rygoru sanitarnego na terenie całego kraju, by powstrzymać dynamiczną ekspansję wirusa w społeczeństwie. W związku z tym już 10 października cała Polska została objęta żółtą strefą, co oznacza m.in. powszechny obowiązek zasłaniania ust i nosa podczas opuszczania miejsca zamieszkania. Na czwartkowej konferencji prasowej szef polskiego rządu przekazał obywatelom najnowsze obostrzenia, których wprowadzanie na terenie całego kraju rozpocznie się już w nadchodzący weekend. Słowa szefa rządu zaskoczyły wielu Polaków.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Właśnie zapadła decyzja, na 2 tygodnie przed Wszystkimi Świętymi. Dotyczy bardzo dużej grupy PolakówWłaśnie zapadła decyzja, na 2 tygodnie przed Wszystkimi Świętymi. Dotyczy bardzo dużej grupy PolakówCzytaj dalej

Wśród zmian w czerwonych strefach, które podczas swojego wystąpienia wymienił Mateusz Morawiecki, pojawił się " zakaz organizacji imprez okolicznościowych takich jak wesela czy konsolacje". O ile pierwsza uroczystość jest wszystkim dobrze znana, słowo "konsolacje" wielu Polaków wprawiło w konsternację.

Od 19 października organizacja konsolacji będzie zakazana w czerwonych strefach

Okazuje się, że Mateusz Morawiecki postanowił posłużyć się starodawną nazwą popularnej uroczystości rodzinnej. Konsolacją dawniej nazywano współczesną stypę. To tradycyjny poczęstunek, na który bliscy zmarłego zapraszają żałobników po pogrzebie. Słowo pochodzi od łacińskiego "consolatio", które opisuje ulgę lub pociechę.

Dzisiaj grzeje:

1. Nagła decyzja polskiego kościoła. Wszystko odwołano, nikt nie spodziewał się identycznego rozstrzygnięcia

2. Martyna Wojciechowska i Przemek Kossakowski wzięli ślub. Mamy piękne zdjęcie zakochanych, pokazali obrączki

3. Z ostatniej chwili: Nie żyje uwielbiany polski polityk. Polskę obiegła tragiczna wiadomość

Oprócz zakazu organizacji konsolacji oraz wesel i innych imprez okolicznościowych, w strefie czerwonej wprowadzono szereg innych obostrzeń, m.in. tryb zdalnej nauki dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, ograniczenie liczby osób w placówkach handlowych do 5 osób na 1 kasę i podczas uroczystości religijnych do 1 osoby na 7m2.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Już dawno mogłeś mieć COVID-19. Podano 7 objawów, nie tylko utrata smaku
  2. Ministerstwo Sportu podjęło decyzję w sprawie COVID-19. Chodzi o obiekty sportowe, wiemy, kto będzie mógł korzystać
  3. Oficjalnie: ogromne zmiany w całej Polsce. Premier Morawiecki podjął kluczowe decyzje
  4. Niestety, koronawirus może przenosić się w nowy sposób. Właśnie zmieniono kluczowe wytyczne
  5. 45-letnia Polka ostrzega przed koronawirusem. Ujawniła okropne powikłania, dramatyczny apel
  6. Usłyszał 130 zarzutów za nielegalny handel grami. Polakowi grozi gigantyczna kara
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: NaTemat

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News