Konkordat
youtube.com/ anna patnaik
Mateusz Wysokiński - 4 Listopada 2019

"Najwyższa pora wypowiedzieć konkordat". Burza po słowach Krzysztofa Mieszkowskiego

Konkordat powinien zostać zniesiony? Zdaniem jednego z posłów Koalicji Obywatelskiej, Polska powinna przerwać umowę, która została zawarta z Watykanem. Słowa Krzysztofa Mieszkowskiego odbiły się dużym echem, a sam poseł przyjął wiele nieprzychylnych komentarzy ze strony prawej strony barykady politycznej.

Konkordat powinien być natychmiastowo rozwiązany - takiego zdania jest poseł Krzysztof Mieszkowski, który w odważnych słowach zaapelował o rozwiązanie umowy między Polską, a przedstawicielstwem światowego Kościoła. Słowa liberalnego polityka zszokowały prawicę, która nie szczędziła negatywnych komentarzy.

Konkordat powodem dyskusji politycznej. Mieszkowski chce anulacji umowy

O ile porozumienie Polski i Watykanu istnieje w polskim prawodawstwie od dawna, o tyle zapis ma wielu przeciwników. Zdaniem Krzysztofa Mieszkowskiego umowa powinna być zniesiona ze względu na chronienie i nierozliczanie hierarchów Kościoła w zgodzie z literą prawa.

Gigantyczny pies to nie fotomontaż. Tak wygląda największy pitbull na świecie (zdjęcia)Gigantyczny pies to nie fotomontaż. Tak wygląda największy pitbull na świecie (zdjęcia)Czytaj dalej

- Kościół to bezwzględna organizacja dbająca wyłącznie o swoje interesy materialne. Tzw. duchowni kapłani jak Jędraszewski, Dec, Głódź, Gądecki i im podobni już dawno porzucili wartości chrześcijańskie. Najwyższa pora wypowiedzieć konkordat chroniący katolicką przemoc - twierdzi polityk Koalicji Obywatelskiej.

Jego słowa spotkały się ze sprzeciwem ze strony wielu internautów. Zdaniem dziennikarza Liberte!, Jacka Liberskiego, umowa dalej powinna obowiązywać, ale zostać zaktualizowana.

- Konkordat być musi, aby regulował stosunki, ale trzeba go uaktualnić. Uważam też, że kościoły i związki wyznaniowe powinny być przynajmniej częściowo opodatkowane, natomiast łożyć na nie powinni tylko ci, którzy identyfikują się z daną religią - powiedział dziennikarz.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

TVP4 młodych megapopularnych dziennikarzy TVP tragicznie zginęło. Umierali jeden po drugimCzytaj dalej

Prawica była bezlitosna

Komentarze płynące z prawej strony nie były już tak umiarkowane, jak ten Liberskiego. Niektóre z nich były naprawdę ostre i mogły zaboleć posła Koalicji Obywatelskiej.

Dzisiaj grzeje:

1. Nie żyje legendarny polski muzyk. Zmarł na straszliwą chorobę, osierocił syna

2. Roksana Węgiel przyćmiła Lewandowską. Zdjęcia 14-latki z Cristiano Ronaldo obiegają świat

- Cześć Krzysiek. Niedziela dzisiaj, markety zamknięte to zawziąłeś się w sobie i wymyślasz widzę mądrości. Weź, idź na spacer, na ryby skocz czy coś - napisał jeden z internautów.

- Chłopie nie należysz do wspólnoty, jaką jest Kościół, to po co się wypowiadasz i szczujesz? Nie interesuj się, a będziesz zdrowszy, my też na tym skorzystamy - odpisał krytyk Mieszkowskiego.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tych śmieci nie wyrzucaj z resztą. Inaczej zapłacisz OGROMNĄ grzywnę!
  2. Wypłynęły intymne zdjęcia Michała Szpaka. To zemsta jego przyjaciółki
  3. Gwiazdor Ranczo ujawnił tajemnicę dot. nieżyjącej od 15 lat Darii Trafankowskiej. Ogromne zaskoczenie
  4. Polsat przekazał straszne informacje z polskich miejscowości. Mnóstwo osób nie żyje
  5. Tajemniczy mężczyzna poprosił bawiącego się z synkiem tatę o wodę. Po chwili zaczął się horror

Zdjęcia bardzo mocne30 najbardziej piorunujących zdjęć jakie istnieją. Nic mocniejszego nie zobaczyszCzytaj dalej

Źródło: Polityczek

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News