Jak informuje Superstacja, grupa wyznawców Latającego Potwora Spaghetti w Koninie domaga się wybudowania pomnika ich boga na jednym z osiedli. Pomnik ma mieć co najmniej 10 metrów wysokości.

 – Myślę, że powinniśmy być tak samo traktowani jak inne religie. Myśleliśmy o pomniku o podobnych gabarytach, mamy już wstępny projekt pomnika Jego Makaranowatości – mówi Superstacji jeden z członków Kościoła Latającego Potwora Spaghetti.

Jak przekonuje dziennikarka Superstacji, pomysł wyznawców makaronowego potwora to reakcja na plany budowy ponad 10-metrowego krzyża na jednym z konińskich osiedli z okazji 1050. rocznicy chrztu Polski.

Wyznawcy Latającego Potwora Spaghetti wystąpili już do władz miasta o udostępnienie terenu pod budowę pomnika na jednym z osiedli w mieście. Szanse na pozytywne rozpatrzenie ich wniosku są jednak bliskie zeru, ponieważ ani miejskie władze, ani ogólnopolskie (które cały czas odmawiają rejestracji Kościoła LPS) nie traktują poważnie Kościoła Latającego Potwora Spaghetti.

Latający Potwór Spaghetti to bóstwo opisane po raz pierwszy w 2005 przez fizyka Bobbiego Hendersona, w którego istnienie wierzą wyznawcy pastafarianizmu , skupieni w Kościele Latającego Potwora Spaghetti. Pastafarianizm zaliczany jest przez część religioznawców do parodii religii jednak KLPS oficjalnie twierdzi, że pastafarianizm parodią religii nie jest.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: superstacja 

...

Zobacz również