Koniec złudzeń! Znienawidzona ustawa uchwalona, ceny WYSTRZELĄ mocno w górę

Koniec złudzeń! Znienawidzona ustawa uchwalona, ceny WYSTRZELĄ mocno w górę Źródło:

To wiadomość dosłownie z ostatniej chwili! Sejm zdecydował, co z wolnymi od handlu niedzielami. Posłowie pochylili się nad projektem ustawy i zagłosowali. Wygląda na to, że Prawo i Sprawiedliwość uległo naciskom "Solidarności" i Piotra Dudy.

To już pewne, od przyszłego roku Polacy będą musieli nabyć nową umiejętność - będziemy liczyć, które niedziele są wolne od zakupów, a w które możemy kupować. Sejm właśnie w piątek rano przegłosował kontrowersyjne prawo dotyczące wolnych od handlu niedziel. 254 posłów opowiedziało się za zakazem handlu w siódmy dzień tygodnia, 156 było przeciwnych, a od głosu wstrzymało się 23. Oznacza to, że 2018 rok będzie przełomowy dla polskiego sektora handlu. Ustawa wejdzie w życie 1 marca i od tego dnia każde dwie niedziele miesiąca będą wolne od zakupów.

Najbardziej kontrowersyjne prawo stało się faktem

Żeby tego było mało, wiadomo już, że od 2019 roku tylko jedna niedziela w miesiącu będzie handlowa. Tak zapisano w ustawie, którą właśnie przegłosowała partia rządząca. "Solidarność" jest w skowronkach, gdyż udało się wywrzeć wystarczającą presję na PiS, by partia rządząca przegłosowała najbardziej kontrowersyjne prawo tego roku. My tymczasem musimy przygotować się na to, że w niektóre niedziele zakupy zrobimy tylko na stacjach benzynowych, w internecie i w aptekach. Jednak na tym nie koniec. Już pewne, że supermarkety i inne sklepy objęte zakazem, będą chciały sobie odbić jeden dzień pracy. Niedziela była dla nich zawsze handlowymi żniwami. Żeby ustrzec się przed nadmierną utratą zysków, a nawet upadkiem, podbiją ceny mocno w górę. To już pewne, że nasze portfele czeka prawdziwa katorga. źródło: gazeta.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News