Koniec zjednoczonej opozycji? Schetyna nagle atakuje Petru: Pamiętaj zmieniłeś klimat

Koniec zjednoczonej opozycji? Schetyna nagle atakuje Petru: Pamiętaj zmieniłeś klimat Źródło: źródło: wikimiedia.org/Adrian Grycuk /Michał Józefaciuk

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej, Grzegorz Schetyna, obrócił się przeciw sojusznikowi z opozycji. Lider PO wystąpił bowiem przeciwko Ryszardowi Petru. Schetynie nie spodobało się to, że Petru wyszedł z apelem do senatorów PiS.

Ryszard Petru wyszedł z apelem wobec senatorów partii rządzącej. Petru chciał, by senatorowie zgłosili do projektu budżetu poprawki, które miał omawiać Sejm. To jednak nie wszystko - okazało się, że lider Nowoczesnej rozmawia także z politykami PiS w sprawie zakończenia sejmowego sporu.

 - To jest najbardziej właściwy moment, aby senatorowie PiS zgłosili te poprawki, które miały być przedmiotem debaty parlamentarnej - mówił w środę Petru.

Działania lidera Nowoczesnej nie spodobały się Grzegorzowi Schetynie. Stojący na czele Platformy Schetyna stwierdził, że nie rozumie decyzji kolegi z opozycji i nie wie, dlaczego ten chce współpracować z senatorami PiS. Nie zgodził się też na przedstawianie poprawek do budżetu, które wypracowała PO.

 - Nie rozumiem tej decyzji i tego apelu. Nie wiem dlaczego przewodniczący Petru chce rozpocząć współpracę z senatorami PiS. Nie zgadzam się i nie chcę, żeby przedstawiali poprawki Platformy Obywatelskiej. Natomiast jeżeli Ryszard Petru chce podjąć jakąś współpracę strategiczną, to jest jego decyzja - oświadczył Schetyna.

Polityk przestrzegł jeszcze Ryszarda Petru. Schetyna podkreślił, że "powinien ważyć słowa, bo znalazł się w innej strefie klimatycznej".

 - Chcę powiedzieć i przypomnieć mu - bo jestem zdumiony tą deklaracją - że znalazł się w innej strefie klimatycznej i powinien ważyć słowa w takich sprawach, bo sytuacja jest obiektywnie trudna, także ze względu na wydarzenia ostatnich dni - zaznaczył.

pt
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News