Koniec ze 125-letnią tradycją. Coca-Cola wprowadza przełomowe zmiany

Koniec ze 125-letnią tradycją. Coca-Cola wprowadza przełomowe zmiany

Praca nad Coca-Colą w nowym wydaniu zapowiedziana została już w marcu tego roku, jednak to właśnie teraz produkt miał swoją premierę. Chodzi o wypuszczoną na rynek w maju serię napojów Coca-Cola z... alkoholem!

Coca-Cola-Alkopop zaczęła być sprzedawana w Japonii już w maju. Napój ma od 3 do 8 procent zawartości alkoholu i stworzony został na podstawie japońskiej receptury chuhai. Popularny w kraju drink produkowany jest przez większość lokalnych koncernów spożywczych, takich jak Suntory, Kirin czy Asahi. Do tej grupy od teraz dołącza Coca-Cola.

Jaki smak ma nowa Coca-Cola?

Chuhai to połączenie japońskiej wódki z wodą gazowaną o różnych smakach. Można się domyślać, że wersja Coca-Coli zawiera swój indywidualny, specyficzny akcent. Napój ma kilka różnych smaków, między innymi cytrynowy, kiwi, waniliowy i winogronowy.

Cola z alkoholem - czy pojawi się też w Polsce?

Nowa wersja kultowego napoju z pewnością byłaby zaskoczeniem na polskim rynku. W krajach europejskich przeważnie nie stosuje się wprowadzania napojów alkoholowych (alcopop) w takim samym systemie, jak bezalkoholowe. Byłaby to rewolucja, ale kto wie, czy nie ciekawy kierunek na rynku? Napoje alkopop w Europie były powszechnie dostępne w latach 90., jednak później ich popularność, a zarazem produkcja gwałtownie zmalała. Póki co nie ma potwierdzonych informacji, jakoby Coca-Cola planowała podobny ruch w Polsce, czy sąsiadujących z nią krajach. Popyt na pewno jednak na takie napoje by się znalazł. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Polska milionerka "cierpi". Chciałaby robić zakupy w Biedronce
  2. "Moje dziecko zostało skrzywdzone!" Magda Gessler przerywa milczenie
  3. Polska celebrytka twierdzi, że jest jak Jan Paweł II. "Niewiele jest autorytetów z zasadami"
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News