USA grozi Polsce. Tym razem Donald Trump naprawdę nie żartuje i straszy palcem rząd Prawa i Sprawiedliwości oraz Krajową Radę Radiofonii i Telewizji w Polsce, która nałożyła 1,5 miliona kary na telewizję, której właścicielem jest amerykański koncern. 

Prawo i Sprawiedliwość na długo zapamięta swój błąd, którym było uderzenie w Scripps Networks Interactive, amerykańską korporację, właściciela telewizji TVN. O ukaraniu TVN-u za relacjonowanie wydarzeń w sejmie i podczas protestów pisały największe światowe media, które były oburzone cenzurą, jakie polskie państwo nakłada na media. O tym skandalu napisało m.in. Washington Post, New York Times, Fox News czy Reuters. Financial Times napisał, że to kolejny raz kiedy rząd Prawa i Sprawiedliwości próbuje wpłynąć na niezależność mediów.

ZOBACZ TAKŻE: Cały świat wściekły na Polskę. Wystarczyła jedna decyzja obozu władzy

USA grozi Polsce, Trump nie żartuje

Donald Trump, który znany jest z obrony wolności słowa, pogroził palcem w stronę Polski. Amerykański koncern może dochodzić swoich roszczeń wobec polskiego rządu w sądzie w USA. Nie ma wątpliwości, że żarty z Amerykanami się skończyły. Waszyngton nie ma zamiaru odpuścić PiS, które najwyraźniej nadwyrężyło zaufania. Wizerunek Polski jednoznacznie został porządnie nadszarpnięty w oczach administracji 45. prezydenta USA. Jeżeli Polska nie ustąpi konsekwencje mogą być znaczne. Jeszcze teraz rzeczniczka departamentu, Heather Nauert mówi o Polsce „bliski sojusznik”. Ten status może jednak ulec zmianie, jeśli konflikt się zaogni.

– Decyzja o ukaraniu nadawcy narusza wolność środków przekazu w Polsce będącej bliskim sojusznikiem – powiedziała Heather Nauert, rzeczniczka departamentu.

Za proces z amerykańskim gigantem zapłacą Polacy

Amerykańskie procesy o odszkodowanie bywają spektakularne i kończą się nakazem spłaty miliardów dolarów. Pozostaje tylko pytanie, czy polski rząd stać na taki proces z jedną z największych grup medialnych na świecie.

Werdykt w sprawach sądów USA wydawany jest przez ławę przysięgłych. Często są nimi zwyczajni obywatele, którzy kierują się emocjami i własnymi opiniami. Nie trudno przewidzieć, czy staną za rodzimym koncernem czy poprą działania polskiego rządu, który próbuje zamknąć usta dziennikarzom.

Źródło: Newsweek.pl

ZOBACZ TAKŻE: Ależ zwrot! Kaczyński zrobił prezent TVN-owi, wyborcy mu tego nie wybaczą

Te MEMY najlepiej podsumowują 2 lata rządów PiS!


9 największych kompromitacji rządu PiS

...

Zobacz również