Rosja jednoznacznie zareagowała na ostatnie militarne zakupy Polski. Kreml ma już dosyć zbrojenia się naszego kraju pod swoim nosem. Pod adresem Polski pojawiły się konkretne groźby, które mogą być zarzewiem wojny.

Sprawa zakupu systemu rakiet Patriot przez polskie władze nie umknęła Kremlowi. Rosjanie niemalże od razu zareagowali na zwiększenie się arsenału polskich sił zbrojnych.

Głos zabrała rzeczniczka resortu dyplomacji, Marija Zacharowa. Ta nie pozostawiła wątpliwości, że ostatnie zakupy polskiego MON nie cieszą się w Rosji poparciem. Jak powiedziała, działania Polski to element „destabilizacji”.

Ostatnie działania Polski, czyli zakup systemu rakiet Patriot, to element destabilizacji sytuacji wojskowo-politycznej w Europie. Jesteśmy tym zaniepokojeni – skomentowała krótko Zacharowa.

Rosja grozi wojną

Żeby tego było mało, Rosja uważnie przygląda się też temu, co dzieje się w zasobach ludzkich polskich sił zbrojnych. Zacharowa podkreśliła, że Kremlowi nie umknął fakt modernizacji dowództwa wojsk, a także zwiększanie liczebności polskiej armii. To zdaniem władz rosyjskich „realizacja planów USA”.

– Polska reformuje też system dowodzenia wojskami i zwiększa ich liczebność. Trwa realizacja planów Stanów Zjednoczonych ws. budowy bazy obrony przeciwrakietowej na północy Polski – powiedziała rzeczniczka.

Polityk najlepsze jednak zachowała na koniec. Zacharowa dała bowiem do zrozumienia, że Rosjanie nie mają zamiaru biernie się przyglądać temu, co dzieje się na wschód od ich granicy. Nie zabrakło słów o tym, że działania Warszawy grożą bezpieczeństwu Rosjan. Mocno zaznaczyła, że Kreml posiada „środki obronne”, które „mają zapewnić nietykalność granic zachodnich i obronę terytorium Rosji”.

Nikt nie wątpi, że to zawoalowana groźba samego Władimira Putina skrzętnie schowana w słowach rzeczniczki rosyjskiego resortu dyplomacji. Nie ma wątpliwości, że zbrojenie się naszego kraju to dla Rosjan świetny pretekst, by dokonać ataku na Polskę. Ci już zresztą do tego się przygotowują. Kilka tygodni temu prezydent Litwy ostrzegała, że Rosjanie w obwodzie Kaliningradzkim tuż przy polskiej granicy rozmieszczają swoje rakiety atomowe.

ZOBACZ TAKŻE:
1. Europa wstrzymuje oddech. Szef NATO: Rosja może użyć broni jądrowej
2. Rosja odpowiada na wydalenie dyplomatów. Jest niebezpiecznie

Wiedziałeś, że powinieneś odkurzać TE miejsca?!


Wiedziałeś, że powinieneś odkurzać TE miejsca?!


źródło: wp.pl

...

Zobacz również