Jak mówił prezydent Andrzej Duda, reformy sądownictwa przygotowane przez PiS były tworzone w tak zawrotnym tempie, że nawet ich z nim nie skonsultowano. To właśnie między innymi dlatego Duda zawetował dwie z trzech ustaw proponowanych przez Prawo i Sprawiedliwość. Partia Kaczyńskiego ma jednak inne zdanie w sprawie.

Konflikt na linii Andrzej Duda – Prawo i Sprawiedliwość stał się realny. Batalia między głową państwa a partią rozgorzała, kiedy Duda sprzeciwił formacji, z której się wywodzi i zawetował jej ustawy. Od tamtego momentu padają przykre słowa, zwłaszcza pod adresem Andrzeja Dudy, który miał wykazać się brakiem lojalności.

Co ciekawe, jak mówi Patryk Jaki, wiceszef resortu sprawiedliwości, pretensje Andrzeja Dudy są całkowicie nie na miejscu. Jaki zarzucił Dudzie kłamstwo. Dlaczego? Jak podaje bowiem poseł PiS, partia w rzeczywistości odbyła konsultacje z prezydentem i pozwoliła mu się zapoznać ze swoimi ustawami. Jak podkreślił Jaki, „przyjdzie czas, że będzie o tym więcej mówione”.

 – Jestem zawiedziony, nie tak się umawiałem z prezydentem jako wyborca. (…) To nie jest prawda, ale przyjdzie czas pewnie, że będziemy więcej na ten temat mówili – powiedział Jaki.

Wiceminister nie powiedział, kiedy taki czas ma przyjść. Bardzo możliwe, że to sugestywna groźba pod adresem Andrzeja Dudy, który dostał wyraźny sygnał, że „partia ma na niego haka”.

...

Zobacz również