Koniec współpracy Kukiz-JKM. Muzyk połączy siły z Wilkiem i RN?
Wiadomości Pikio - 6 Maja 2015

Koniec współpracy Kukiz-JKM. Muzyk połączy siły z Wilkiem i RN?

W radiu RMF FM Paweł Kukiz powiedział, że wycofuje się ze współpracy z Januszem Korwin-Mikke. Wszystko przez to, że, jak twierdzi muzyk, lider partii KORWiN nie dotrzymuje umów i "wbił mu nóż w plecy" podczas debaty prezydenckiej w TVP. 

Mimo, że poseł Wipler postuluje na Facebooku, by ponownie połączyć siły i wspólnie formować ruch "antysystemowy" w jesiennych wyborach parlamentarnych, Kukiz odwraca się w inną stronę. Sojuszników szuka teraz u Jacka Wilka (KNP) oraz narodowców. "Bogu dzięki jest Jacek Wilk, są Narodowcy i wiele innych grup dla których Polska stoi ponad pieniądzem i sławą. Niech Pan przekaże swoje głosy komukolwiek. Ja ich nie chcę. Bez wzgledu na to, jakie bedą wyniki wyborów w Anglii." - pisał wczoraj Paweł Kukiz. Dziś nie wycofuje się ze słów i podtrzymuje, że kończy współpracę z Januszem Korwin-Mikke. Lider partii KORWiN w swojej odpowiedzi namawia, by Kukiz ochłonął i przemyślał swoje działania. Kukiz komentuje, że być może kiedyś będą jeszcze współpracować, jeśli "taka będzie wola Narodu". Do planów odniósł się już Jacek Wilk, kandydat Kongresu Nowej Prawicy na prezydenta RP. "Postulatów, na które się wszyscy zgadamy, jest kilka. Chociażby jednomandatowe okręgi wyborcze, zakaz finansowania partii z budżetu, zakaz zadłużania państwa i uchwalania budżetu państwa z deficytem." - komentuje Wilk w rozmowie z TVP. Na pytanie o powołanie nowej siły z Kukizem i narodowcami, odpowiada: "Czuję, że jest taka potrzeba. Na podstawie kilku prostych postulatów to się da zrobić."

https://www.youtube.com/watch?v=1d3mlQZt2ZA
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News