Kuba Wątły, dziennikarz znany z kontrowersyjnego i ciętego języka, zakończył po ośmiu latach współpracę z Superstacją. Oficjalnym powodem jest „zmiana planów zawodowych” dziennikarza.

Wątły prowadził w Superstacji polityczno-satyryczny program „Krzywe Zwierciadło”, a także „Bez Ograniczeń” oraz „Sumę Tygodnia”. Wątły znany jest ze swojego ciętego języka i – co chyba najbardziej charakterystyczne – z tego, że krytykował, często bardzo ostro, każdą z działających na polskiej scenie politycznej partię.

Jak enigmatycznie zdradził Wątły portalowi 1standard.pl, powodem zakończenia współpracy z Superstacją jest „jest zmiana planów zawodowych”. Pojawiły się jednak pogłoski, że stacja nie chce się narażać nowej władzy, tym bardziej że już w przeszłości z powodu Wątłego miała kłopoty z KRRiT (m.in za obrazę uczuć religijnych).

Niedługo przed zakończeniem współpracy z Superstacją, Wątły opublikował na swoim profilu „Kuba Wątły TV” video felieton „o gównie Glińskiego” (chodzi o ministra kultury w rządzie PiS).

Gliński rzucił takie hasło, że nie może tak być, że się Jandzie daje pieniądze, a Pietrzakowi nie. Czyli tak: Nie może być tak, że w kółko żremy kawior a nie żremy gówna, które wypada z dupy Glińskiego – powiedział w swoim programie Wątły.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: 1standard.pl / kuba wątły tv

Zobacz również