Niemki lubujące się w szpilkach mogą być zmartwione. Niemieckie władze radzą kobietom, by nosiły trampki. Dzięki temu będą mogły szybko uciekać przed ewentualnym gwałcicielem. 

Federalna policja wydała instrukcję, która ma przygotować Niemki na starcie z potencjalnym gwałcicielem. Panie za Odrą mają zamienić szpilki na trampki. Wygodne obuwie ma umożliwić kobietom szybką ucieczkę. Ponadto, policja radzi by kobiety unikały samotnych powrotów po konsumpcji alkoholu oraz zbytniego skupienia na telefonie podczas wieczornych spacerów.

Według instrukcji, w obliczu zagrożenia gwałtem kobiety mają czym prędzej uciekać i wołać o pomoc, zaś przy dojściu do konfrontacji atakować genitalia napastnika.

Wcześniej europejskie służby radziły kobietom, by tatuowały sobie symbole uświadamiające gwałcicieli i wyraźnymi gestami pokazywały, iż nie są zainteresowane seksem. Część opinii publicznej uważa, że proponowane środki są mało skuteczne. Inni z kolei uważają, że propozycje mają oparcie naukowe.

– Szybkie nóżki to gwarancja. W szpilkach trudno uciekać, w trampkach szanse są znacznie większe. Warto poświęcić modę dla bezpieczeństwa – czytamy w komentarzu do instrukcji.

Kobiety w Niemczech zaczęły bardziej przejmować się problemem gwałtów po głośnym, masowym molestowaniu w Kolonii podczas imprezy sylwestrowej.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :

...

Zobacz również