asd
Fot. Pixabay.com
Patryk Korzec - 28 Grudnia 2018

NASA podała dokładną datę końca świata. Zostało mało czasu

Koniec świata to jeden z tematów, które intrygują i przerażają ludzi już od tysięcy lat. Atmosferę strachu wokół tego mitycznego kataklizmu bezustannie podsycają jeszcze różnego rodzaju medium rzekomo znający przyszłość i przewidujący najgorsze, zupełnie inaczej sprawa wygląda jednak teraz, gdy datę potwierdziło NASA. 

Koniec świata to bez wątpienia jeden z najdłużej absorbujących ludzi tematów na świecie. Od tysięcy lat całe pokolenia próbują przewidzieć, kiedy nasza planeta lub też jedynie ludzie na niej żyjący zostaną całkowicie spacyfikowani. Teorii jest wiele - mówi się o śmiertelnych wirusach, wojnach, bombach, zderzeniach z ciałami niebieskimi i wielu innych, jedno jednak wydaje się pewne: w końcu chwila ta nastąpi. Atmosfera strachu i nerwowego oczekiwania nie pozwala normalnie funkcjonować tysiącom ludzi na całym świecie. Większość społeczeństwa nie wierzy w bezustannie publikowane przepowiednie i wróżby różnego rodzaju jasnowidzów, którzy twierdzą, że znają tragiczną przyszłość ludzkości, nutka niepewności ciągle jednak w nas pozostaje. Rośnie ona zwłaszcza w takiej chwili jak ta - gdy koniec świata i dokładną datę potwierdzają tak znamienici naukowcy, jak ci z NASA.

Naukowcy z NASA potwierdzają koniec świata

Doniesienia jasnowidzów, różnego rodzaju medium czy odczytywanie wróżb większości ludzi nie przekonuje do tego, że koniec świata rzeczywiście nastąpić ma już niedługo, teraz jednak głos zabrało samo NASA. Jak się okazuje, naukowcy rzeczywiście prognozują, że już za dokładnie 117 lat nastąpić może tragiczny koniec świata, w którego wyniku umrze większość lub nawet cała ludzka populacja. Wszystko za sprawą asteroidy Bennu, która bezustannie zmierza w kierunku naszej planety. To ciało niebieskie waży 11 miliardów ton i uderzyć ma w naszą planetę w 2135 roku. Po raz pierwszy zaobserwowano je w 1999 roku i opisywane jest jako skała o średnicy pół kilometra, która okrąża Słońce raz na 436 dni. Każdy taki ruch przybliża nas do potwornego kataklizmu.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
GłówneHoroskop chiński 2019: Oczekujesz wielkich zmian? Przyszły rok będzie wyjątkowy!Czytaj dalej

Jak uchronić się przed końcem świata?

Jak podaje NASA, ten koniec świata jest jedynym potwierdzonym zagrożeniem, zderzenie z Bennu spowoduje bowiem falę uderzeniową, którą da się porównać do wybuchu 1450 megaton trotylu. Szacuje się, że po uderzeniu w ląd życie straci 60% ludzi na świecie, dużo gorzej będzie natomiast, jeśli trafi w ocean - gigantyczne tsunami prawdopodobnie pochłonie nas wszystkich. Jak na razie nie wygląda na to, by NASA miało jakikolwiek potwierdzony sposób na uchronienie naszej planety przed tym wydarzeniem. Wciąż trwają prace naukowców z Narodową Agencją Bezpieczeństwa Jądrowego i prawdopodobnie zniszczenie asteroidy za pomocą energii atomowej to jedyny sposób na obronienie ludzkości, lecz nic nie jest pewne. Być może technologie, które powstaną przez najbliższe 100 lat, pozwolą na inny sposób pozbycia się tego "niewielkiego" problemu.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Edyta Herbuś ma męża? Spadniecie z krzeseł
  2. Anna Mucha: wiek gwiazdy szokuje. Aktorka wygląda dużo młodziej!
  3. Wykapana Anna Przybylska! Nie chodzi o Oliwię Bieniuk
  4. Poleje się krew?! Największe gwiazdy M jak miłość weszły na wojenną ścieżkę!
  5. Z kim ma dziecko Omenaa Mensaah? To jak wygląda i nazywa się jej syn, to dla wielu zaskoczenie
Anna PrzybylskaAnna Przybylska przed śmiercią. Wzruszające do łez relacje z ostatnich chwil jej życiaCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News