Kiedy koniec roku szkolnego 2019? Uczniowie już się szykują

Kiedy koniec roku szkolnego 2019? Uczniowie już się szykują Źródło: pexels.com/Muslimbek Vosidiy

Koniec roku szkolnego 2019 to jeden z najbardziej wyczekiwanych dni w kalendarzu każdego ucznia. W tym roku nikt nie mógł być pewny, czy nie zostanie on przesunięty. Czy uczniowie będą musieli dłużej chodzić do szkoły? Wyjaśniamy, kiedy wypada data zakończenia roku szkolnego w tym roku.

Koniec roku szkolnego 2019 już za pasem! To bez wątpienia radosna nowina dla najmłodszych - kto nie chce zrobić sobie wolnego od szkoły i spędzić więcej czasu ze znajomymi na dworze lub grając w grę komputerową? Wakacje to czas, kiedy można robić to, na co nie było wcześniej czasu przez nadmiar nauki. Sprawdzamy, kiedy rozpoczynają się wakacje kończące rok szkolny 2018/19.

Koniec roku szkolnego 2018/19

Koniec roku szkolnego 2019, jak i cały rok szkolny 2018/19 to tematy, które ostatnio wywoływały wiele emocji. Na ostatniej prostej jest reforma systemu edukacji, która likwidowała gimnazja. Oznacza to, że w 2019 roku uczniowie po raz ostatni pisali egzamin gimnazjalny i szkołę opuścił ostatni rocznik gimnazjalistów. Oznacza to, że w następnym roku szkolnym gimnazja przejdą już zupełnie do historii - tryb edukacji będzie składał się z 8 lat podstawówki i 4 lat liceum.

Ponadto, wiele kontrowersji wywołał ostatnio strajk nauczycieli. Przez to, jak długo trwał, wielu uczniów martwiło się, że rok szkolny może zostać przedłużony - strajk trwał 21 dni, podczas których większość szkół w Polsce nie funkcjonowała. Była to dość przerażająca perspektywa dla podopiecznych szkół - ciężko znaleźć ucznia, który chciałbym mieć krótsze wakacje. Na szczęście okazuje się, że wakacje nie zostaną skrócone - nie trzeba się obawiać o wakacyjne plany. 

Koniec roku szkolnego 2019. Odliczanie już się zaczęło, data się zbliża

Na koniec roku czekają wszyscy uczniowie. Nie ma im się co dziwić - dziesięć miesięcy nauki przerywanej tylko świętami i krótkimi feriami zimowymi może być bardzo męczące dla młodzieży. Na szczęście czeka na nich dużo odpoczynku - wakacje trwają w tym roku ponad dwa miesiące! Nie tylko zaczną się dość wcześnie, ale także kolejny rok szkolny nie rozpocznie się terminowo. 1 września w 2019 roku wypada w niedzielę, co sprawia, że uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/20 będziemy obchodzić dopiero dzień później, 2 września 2019.

Kiedy w takim razie powinniśmy spodziewać się daty zakończenia roku szkolnego 2018/19? Wypada ona dość wcześnie, bo dokładnie 19 czerwca 2019. Planowo rok szkolny miał zakończyć się 21 czerwca, jednak data ta została przesunięta ze względu na święto Bożego Ciała, które będzie miało miejsce w czwartek 20 czerwca. Sprawia to, że uczniowie szkół podstawowych i liceów zdający do następnych klas będą mieli aż 74 dni wolnego! To wystarczająco dużo czasu, aby rozładować stres związany ze szkołą, wyhasać się i przygotować na kolejny rok nauki. Nie jest to jednak jedyne zakończenie roku! Uczniowie klas maturalnych już od jakiegoś czasu nie chodzą do szkoły. Dla nich zakończenie roku zostało wyznaczone na 26 kwietnia. Dzieje się tak, ponieważ aby przystąpić do matury, trzeba uzyskać tytuł abiturienta - czyli osoby, która ukończyła już naukę w liceum.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Kiedy powstał pierwszy McDonald w Polsce? Polacy rozsmakowali się w hamburgerach
  2. Kiedy Światowy Dzień Bez Majtek? Dzień po Dniu Bez Stanika
  3. Co się stało w 1. odcinku nowego sezonu The 100? Zupełnie nowa historia [SPOILERY]
  4. Wiersze i cytaty na Dzień Matki. Wywołaj uśmiech na jej twarzy
  5. Kiedy jest Dzień Bociana Białego? Polski symbol ma swoje święto
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News