Odpowiedź na odzież patriotyczną! Nie uwierzysz z jakim symbolem

Odpowiedź na odzież patriotyczną! Nie uwierzysz z jakim symbolem

Odzież patriotyczna niezmiennie cieszy się ogromną popularnością wśród przedstawicieli niektórych środowisk. Chętnie wybierają oni koszulki, czy bluzy z orzełkiem lub biało-czerwoną flagą. Opozycja właśnie sięga po swoją kolekcję. Hitem wśród nich ma być odzież z Unią Europejską. 

Belg, Senne Dehandschutter, który na co dzień jest filmowcem, postanowił zaprojektować pierwszą oficjalną linię... ubrań dla prawdziwego Europejczyka. Jak sam twierdzi, symbole wspólnoty na dobre zagoszczą dzięki temu wśród popularnych wyróżników światowej popkultury, jak na przykład flaga Stanów Zjednoczonych. Artyście udało się już zgromadzić ok. 40 tys. euro, które przeznaczy na rozwój projektu. Jak sam twierdzi, tworząc markę, chce on przede wszystkim wyrazić „przywiązanie do wartości Unii Europejskiej”. Nie chodzi mu więc o spektakularny zarobek.

Kontrowersyjny pomysł podbije rynek?

- Kiedy chodziłem po sklepach, nie zauważyłem niczego takiego. Pomyślałem: czemu by tego nie zrobić samemu? Prawdziwa moda zawierająca europejską flagę jeszcze nie istnieje - stwierdził jakiś czas temu Dehandschutter. Internauci już dzisiaj zastanawiają się nad przyszłością kontrowersyjnego projektu. Niektórzy z nich ostro krytykują pomysł Belga, inni za to wyrażają podziw dla idei. Większość zainteresowana jest jednak tym, czy odzieży unijnej uda się wyprzeć z rynku ubrania z symbolami narodowymi. Środowiska prawicowe starają się także prognozować, w jaki sposób do projektu Dehandschuttera odniosą się ci, którzy ostro krytykują odzież patriotyczną, nazywając ją na przykład pseudopatriotyczną, czy nawet nacjonalistyczną. Czas więc pokaże, jak szeroko uda się autorowi spopularyzować oraz rozwinąć kontrowersyjny, niezwykle głośny projekt. Fot. Twitter Fot. Twitter
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News