To koniec najpopularniejszego kanału muzycznego w Polsce! Po 25 latach go zamykają

To koniec najpopularniejszego kanału muzycznego w Polsce! Po 25 latach go zamykają Źródło: fot. pexels.com

Po ćwierć wieku nadawania z anteny zniknie kanał, przy którym wychowały się miliony Polaków. Ostatni czas był dla stacji dramatyczny, a powrót do dawnej świetności okazał się niemożliwy. Z początkiem 2019 roku pożegnamy telewizję Viva.

Założona w 1993 roku Viva z początku nakierowana była na 100 milionów użytkowników języka niemieckiego. Gdy poinformowano, że MTV nie zamierza otworzyć oddziału w tym języku, nasi sąsiedzi zza Odry wypowiedzieli mu swoistą wojnę. Viva trafiła na bardzo podatny grunt, gdyż w żadnym z krajów niemieckich nie było rodzimej telewizji muzycznej czy młodzieżowej. Polska Viva powstała po siedmiu latach od powstania swojej niemieckiej poprzedniczki i szybko zyskała popularność. Nauczeni doświadczeniem niemieckim Amerykanie w tym samym 2000 roku otworzyli MTV Polska. Od tego czasu w Europie centralnej toczyła się zażarta walka między MTV i Vivą.

Viva znika z telewizorów

Z czasem MTV zaczęło uzyskiwać przewagę na Vivą. Telewizja ta była bardziej nakierowana na prezentowanie amerykańskich muzyki i programów z rodzaju reality show. To jednak Viva zapisała się w pamięci starszych telewidzów jako kultowa. To na jej antenie tworzyły się gwiazdy m.in. polskiej muzyki rap. Na Vivie premierę miało wiele teledysków walczących o rozpoznawalność artystów. W końcu jednak kapitał zza Oceanu wygryzł niemiecką telewizję, w przypadku Polski zabierając jej prowadzących i widownie. Kłopoty stacji widoczne były od dłuższego czasu. Ich luminacją było dzielenie czasu antenowego na jednym pasmie z Comedy Central. Od godziny 2 do 13:59 nadawała Viva, a od godziny 14 do 1:59 Comedy Central. Niedawno zapadła decyzja o całkowitej likwidacji legendarnej stacji. Po 25 latach działalności z początkiem 2019 roku zakończy się pewna epoka. Obecna w naszym kraju od 2000 roku telewizja, którą oglądał niegdyś niemal każdy i która kreowała trendy czy nastrajała przed wyjściem na muzyczny festiwal, zakończy swój żywot zapomniana i nieznana wśród młodszych. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie. ZOBACZ TAKŻE:
  1. Fani zaniemówili! Ania Wyszkoni naprawdę to zrobiła
  2. Fani są przerażeni! Ciężka choroba Anny Lewandowskiej
  3. Fani są przerażeni! Ciężka choroba Anny Lewandowskiej
źródło: glamrap.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News