To koniec kariery Rydzyka. Wzięła się za niego skarbówka

To koniec kariery Rydzyka. Wzięła się za niego skarbówka

Tego ojciec Tadeusz Rydzyk bez wątpienia się nie spodziewał. Działaniami kontrowersyjnego zakonnika postanowiła ostatecznie zająć się... skarbówka. Ustalenia urzędników mogą okazać się początkiem końca jego kariery.

Kiedy Rydzyk zdradził opinii publicznej, że otrzymał od bezdomnego pana Stanisława z Warszawy dwa luksusowe samochody, w internecie rozpętała się prawdziwa burza. Jako że według niego ofiarodawca zmarł, historii nie dało się w żaden sposób zweryfikować. Czy aby na pewno?

Rydzyk i samochody od bezdomnego

Poseł i sekretarz Nowoczesnej, Adam Szłapka złożył bowiem oficjalne zawiadomienie w tej sprawie, które ostatecznie trafiło do Izby Administracji Skarbowej w Bydgoszczy. Co ciekawe, dokumenty dotyczące kontrowersyjnej "transakcji" przesłano właśnie do Warszawy. ZOBACZ TAKŻE: Tak załamanego Owsiaka nie widzieliśmy. „PiS zagarnie pieniądze WOŚP” - W sprawie dotyczącej darowizny podjęliśmy działania analityczno-weryfikacyjne. (...) Sprawdzamy od strony podatkowej, czy wszystko zostało zrobione zgodnie z prawem - zdradziła mediom Anna Szczepańska, pełniąca funkcję rzecznika prasowego Izby Administracji Skarbowej w stolicy.

Skarbówka zniszczy duchownego?

Już wkrótce służby zdecydują się prawdopodobnie na oficjalną kontrolę Fundacji Lux Veritatis. Sprawą zajęło się już także CBA, którego przedstawiciele złożyli oficjalne zawiadomienie do Prokuratury Okręgowej w Warszawie. ZOBACZ TAKŻE: Ale jaja! Dyrektor TVP wylatuje. Powód? Udusicie się ze śmiechu Wygląda więc na to, że Rydzyk wpadł w ogromne tarapaty! Tym razem może mu być jednak naprawdę ciężko wyjść z nich zwycięsko. Następny artykuł