Koniec irytujących obrazków i przepisywania. Będzie ułatwienie dla internautów

Koniec irytujących obrazków i przepisywania. Będzie ułatwienie dla internautów Źródło: Źródło: rawstory.com

Firma Google wprowadza nowy system reCAPTCHA. W najnowszej odsłonie nie będzie wymagał przepisywania ciągów znaków lub dopasowywania obrazków. Najnowsza wersja mechanizmu pod nazwą Invisible reCAPTCHA będzie rozpoznawała internautów rejestrujących się na stronach, portalach i forach samodzielnie.

Mechanizm CAPTCHA powstał w celu powstrzymania botów, czyli programów komputerowych działających w zastępstwie człowieka, przed rejestrowaniem się na stronach internetowych. Szczególnie chętnie jest wykorzystywany na różnych forach. Od 2009 roku CAPTCHA należy i rozwijana jest przez Google.

Aż dotąd system ten polegał na rozpoznawaniu ciągu zniekształconych znaków, przepisywania cyfr lub liter ukrytych na obrazku. Niekiedy stosowano też wersję mechanizmu wymagającą od użytkownika wybór z zestawu przedstawionych obrazków takich, które mają cechy wspólne lub należą do tej samej kategorii. W 2013 roku pojawiła się nowa wersja reCAPTCHA, w której wystarczyło zaznaczyć opcję "nie jestem robotem".

Najnowsza wersja mechanizmu nazywa się Invisible reCAPTCHA i samodzielnie rozpoznaje w użytkowniku bota, analizując jego dotychczasową działalność na danej i innych stronach internetowych. Jeśli jego zachowania okażą się podejrzane, internauta będzie zmuszony przejść przez standardową procedurę reCAPTCHA polegającą na przepisaniu słów lub cyfr. Podobnej procedurze będzie poddany użytkownik, którego system nie będzie w stanie rozpoznać z powodu zbyt małej ilości danych.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News