To wiadomości z ostatniej chwili. Jak się okazuje, ratownikom udało się odnaleźć zaginionego górnika z kopalni Zofiówka. Niestety, mężczyzna już nie żył. Tym samym akcja trwająca wiele dni, została zakończona.

Ciało było uwięzione pod jedną z konstrukcji w zniszczonym tąpnięciem chodniku. Odnalezienie ostatniego górnika kończy wielodniową akcję ratunkową. Przypominamy, że do tragicznego w skutkach wstrząsu w kopalni doszło 5 maja.

– Ratownicy rozpoczną jego transport do podziemnej bazy, a następnie na powierzchnię. Operacja ta może potrwać klika godzin – przekazała Polska Agencja Prasowa.

Zofiówka: koniec akcji ratunkowej

W rezultacie wstrząsu zginęło w sumie 5 górników, których ciała odnaleziono i wydobyto na powierzchnię podczas akcji ratowniczej, prowadzonej w ekstremalnie trudnych warunkach.

Podczas akcji, ratownicy musieli zmagać się z wodą, która blokowała drogę do górników fragmentami zniszczonych konstrukcji i urządzeń. Do tego panowała tam ekstremalnie wysoka temperatura. Wsparcia ratownikom udzielało wiele instytucji.

Tuż po wstrząsie udało się uratować dwóch górników, którzy mogą mówić o wyjątkowym szczęściu. Z uwagi jednak na śmierć 5 innych górników, prezydent Jastrzębia-Zdroju, Anna Hetman ogłosiła 7-dniową żałobę we wszystkich kopalniach i spółkach grupy kapitałowej JSW.

Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zawalił się i płonie Lidl w Radomsku! Nie wiadomo co z ludźmi
  2. Nie żyje legendarny aktor. Był gwiazdą filmów Wajdy i Zanussiego
  3. Dramat polskiej artystki. Prześladowca robi jej zdjęcia i wynajmuje bandytów

Groźne wypadki znanych Polaków [ZDJĘCIA]


Tam śmierć to codzienność! 10 najcięższych więzień świata [ZDJĘCIA]

Źródło: wiadomosci.onet.pl

Zobacz również