Rosjanie ZABILI tureckich żołnierzy. Putin już w akcji

Rosjanie ZABILI tureckich żołnierzy. Putin już w akcji Źródło: .

Jak poinformowała w czwartek turecka armia, rosyjskie odrzutowce wojskowe zabiły w jednym z nalotów przeprowadzanych na terenie Syrii kilku tureckich żołnierzy. Władimir Putin natychmiast postarał się załagodzić sytuację mając na względzie już wcześniejsze incydenty z udziałem obydwu armii.

Tureckie wojsko poinformowało - a rosyjskie władze potwierdziły - o tragicznym w skutkach incydencie z udziałem wojsk obydwu państw niedaleko miasta Al-Bab w północnej Syrii, będącego w rękach ISIS..

Jak wynika z doniesień obydwu stron, rosyjskie lotnictwo zabiło przynajmniej trzech tureckich żołnierzy podczas jednego z nalotów bombowych na terenie Syrii na pozycje tzw. Państwa Islamskiego. Ku zdziwieniu Rosjan - tak przynajmniej brzmi oficjalna wersja - w zbombardowanych budynkach nie znajdowali się terroryści, tylko tureccy wojskowi.

Natychmiast po tym gdy okazało się, że śmierć z rosyjskich rąk ponieśli tureccy żołnierze, Władimir Putin telefonicznie złożył kondolencje prezydentowi Tayyipowi Erdoganowi.

Sytuacja jest o tyle napięta, że w przeszłości omal nie doszło do wojny pomiędzy Turcją a Rosją po tym jak tureckie F-16 zestrzeliły rosyjski bombowiec Su-24 kilkanaście miesięcy temu w Syrii.

bh

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News