Konflikt supermocarstw. Politycy wpadli w furię po najnowszym odkryciu działań USA

Konflikt supermocarstw. Politycy wpadli w furię po najnowszym odkryciu działań USA Źródło: fot. pixabay

7 marca 2017 WikiLeaks rozpoczęło nową serię przecieków. Portal ogłosił, że to największy w historii wyciek informacji z CIA.  Rozpoczęta właśnie seria ujawniania dokumentów „Vault 7” nie tylko wstrząsnęła mediami ale i doprowadziła do konfliktu supermocarstw.

Chodzi o tak zwany „tajny, światowy program hakowania”.  CIA włamywało się do iPhone’ów, telefonów z androidem, komputerów z Windowsem, konsol Sony, a nawet do… Smart TV Samsunga. Do inwigilacji społeczeństw na całym agenci używali absolutnie wszystkiego, co tylko miało mikrofon lub kamerkę i połączenie z internetem.

Agenci mogą uzyskać w zasadzie każdą interesującą ich informację. Bez problemu potrafią odczytać naszą lokalizację, wysyłane przez nas wiadomości, a także odsłuchać odbywane rozmowy – nie tylko te prowadzone telefonicznie. Zapisane na urządzeniu zdjęcia i filmy także są na wyciągnięcie ręki.

Bez znaczenia jest również to, w jaki sposób szyfrowane są dane. CIA odczytuje bowiem wszystkie potrzebne informacje… przed ich zaszyfrowaniem

Chiński rząd jest wściekły po ujawnieniu informacji na temat inwigilacji CIA. Chińczycy natychmiast wezwali USA do zaprzestania podsłuchiwania ludzi w Chinach oraz na całym świecie. 

- Domagamy się, aby Stany Zjednoczone Ameryki zaprzestały podsłuchiwania, podglądania, wykradania poufnych informacji oraz hackowania komputerów w Chinach oraz wszystkich innych krajach - powiedział na specjalnie zwołanej konferencji prasowej minister spraw zagranicznych Geng Shuang.

źródło: reuters

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News