W ostatnich dniach głośno było o konflikcie prezydenta Francji z przedstawicielami polskiego rządu. Wiele wskazuje na to, że Emmanuel Macron realizuje plan, który uzgodnił wspólnie z Angelą Merkel.

Coraz więcej ekspertów przekonuje, że sytuacja którą obecnie obserwujemy, w istocie jest walką o dominację w Europie. Zauważają, że stopniowo wymyka się ona Niemcom oraz Francuzom z rąk.

To jest walka o to, kto podejmuje decyzje dzisiaj i kto będzie podejmował decyzje jutro. I doprowadza to do furii niektórych polityków europejskich, że takie kraje jak Węgry, Polska, Czechy i Słowacja mają w ogóle czelność wyrażać swoją opinię i swoje zdanie – zauważa ekspert ds. międzynarodowych, dr Ryszard Żółtaniecki.

Przekonuje również, że Francuzi i Niemcy prowadzą wspólny, zaplanowany atak na Polskę, która odnosi coraz większe sukcesy gospodarcze. Jego zdaniem boją się oni, że za jakiś czas to Polska przejmie przewodnią rolę w Europie.

To działanie Macrona jest mocno zsynchronizowane z działaniem niemieckim. To jest taka zabawa raz w złego, raz w dobrego policjanta. I Angela Merkel i Macron uzgodnili swoje interesy i podejmują określone działania – dodaje dr Ryszard Żółtaniecki.

źródło: niezalezna.pl

...

Zobacz również

Ile aut ma Beata Kempa? Kto by pomyślał! Prześwietlamy sekrety majątkowe polityków