Relacje pomiędzy Robertem Biedroniem a Januszem Palikotem znacznie się pogorszyły. Czy to koniec kilkuletniej współpracy, a Twój Ruch opuści polityk z drugim najgłośniejszym nazwiskiem w partii? Wszystko na to wskazuje. 

– Robert, coś ci powiem, zawiodłem się na tobie – tymi słowami Janusz Palikot zwrócił się do Roberta Biedronia w opublikowanym przez siebie filmie.

To odpowiedź na sugestie Biedronia w „Faktach” TVN, że jego były szef powinien udać się na odpoczynek.

– Jak każdemu z nas, także Januszowi potrzebna jest odrobina odpoczynku i bardzo kibicuję, żeby Janusz Palikot to zrozumiał – powiedział prezydent Słupska.

– Obciążenie nie bardzo czuje, że jest dzisiaj obciążeniem – stwierdził Biedroń sugerując, że  Janusz Palikot nie pomaga partii, wręcz przeciwnie.

Pikanterii dodaje fakt, że słowa padły po spotkaniu Biedronia z liderem SLD Leszkiem Millerem.

W odpowiedzi Janusz Palikot nagrał film, który zamieścił na Facebooku:

– Robert, kiedy premier Donald Tusk śmiał się z ciebie, gdy po raz pierwszy wypowiadałeś się w polskim parlamencie, broniłem ciebie. Kiedy prezydent Lech Wałęsa mówił, że dla ciebie nie ma miejsca w Sejmie, broniłem ciebie. Kiedy twoi byli koledzy z SLD kpili z ciebie, broniłem ciebie. Kiedy cię opluwano i pobito, interweniowałem w twojej sprawie – wyliczał. (…) Coś ci powiem, zawiodłem się na tobie, ale startuję w wyborach prezydenckich i będę walczył o równość wszystkich ludzi, bez względu na to, kto mnie jeszcze zawiedzie.

Biedroń chyba zbytnio nie przejął się słowami Palikota, bowiem umieścił na Twitterze wpis o takiej treści:

„Janusz – nie wygłupiaj się, nie bądź zazdrosny. Nie kocham Leszka. Kocham Słupsk. Wpadnij na piwko!”

źródło: tvn24.pl

Fot. Renata Dąbrowska / Agencja Gazeta

Zobacz również

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.