Konflikt Bońka z Lewandowskim. "Lewy może mówić co chce!"

Konflikt Bońka z Lewandowskim. "Lewy może mówić co chce!"

Już za 70 dni rozpocznie się jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych w tym roku. Mimo jego wysokiej rangi, wokół mistrzostw U-21 narastają spory. I to między najbardziej prominentnymi postaciami polskiego sportu.

Zbigniew Boniek odcina się od pogłosek o tym, że część polskich piłkarzy miałaby nie brać udziału w MME. Temat pojawił się na świeczniku po tym, jak Robert Lewandowski skrytykował pomysł ściągania do kadry Marcina Dorny zawodników grających regularnie w reprezentacji A.

 - To byłoby trochę mydlenie oczu, bo nawet jeśli jakiś sukces osiągnęłaby kadra Marcina Dorny z zawodnikami z pierwszej reprezentacji to nic nam to nie da - mówił Lewandowski.

W odpowiedzi na słowa kapitana, Zbigniew Boniek stwierdził, że nie ma sygnałów, aby któraś z gwiazd nie chciała brać udziału w mistrzostwach. Były reprezentant Polski szanuje zdanie Lewandowskiego ale nie ma zamiaru zmieniać decyzji tylko z powodu słów kapitana polskiej reprezentacji.

- Robert Lewandowski może mówić co chce i co mu się podoba. Zawsze zwrócimy na to uwagę, bo to wspaniały piłkarz i fajny człowiek, a każde jego zdanie ma swoją siłę. Robert powiedział co powiedział, a następnie zdobył bramkę w Podgoricy w meczu z Czarnogórą. I tak trzymać - podsumował Boniek.

Następny artykuł