Skandal podczas konferencji PKW na żywo. Przewodniczący zakpił na oczach milionów Polaków

Skandal podczas konferencji PKW na żywo. Przewodniczący zakpił na oczach milionów Polaków Źródło: youtube.com Państwowa Komisja Wyborcza

Druga konferencja PKW odbyła się o 18:30. Wtedy to do informacji publicznej zostały podane dane o oficjalnej frekwencji na godzinę 17:00. Liczba zaskoczyła wszystkich, ale jeszcze bardziej przewodniczący, który chętnie żartował. Czy mieszkańcy jednej z gmin mogą poczuć się urażeni?

Konferencja PKW przebiegła spokojnie, podano informacje o frekwencji oraz o incydentach, które miały miejsce w lokalach wyborczych. Podczas ogłaszania wyników przewodniczący wypowiedział zaskakujące słowa.

Przewodniczący pozwolił sobie na żart, niektórzy mogli poczuć się urażeni

Przewodniczący PKW, sędzia Sylwester Marciniak, podczas podawania oficjalnych procentowych wyników z podziałem na województwa, miasta i gminy zdecydował się zażartować - być może dla rozładowania atmosfery, jednak niektórzy mogli stwierdzić, że z nich zakpiono.

- Najwięcej wyborców wzięło udział w głosowaniu w gminie Klwów, powiat przysuski, województwo mazowieckie. Frekwencja wyniosła 81,52% Przyznam się, że też pierwszy raz usłyszałem, że taka gmina istnieje. Sprawdziłem, zgadza się, powiat przysuski, jest to gmina wiejska - powiedział przewodniczący PKW. Czy mieszkańcy gminy Klwów uznają żart sędziego?

Konferencja PKW - oficjalne dane dot. frekwencji

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Przewodniczący oraz obecni w sali dziennikarze nie mogli ukryć śmiechu, kiedy podawano informacje o pewnym zdarzeniu z Częstochowy. Okazuje się, że wyborca odebrał kartę do głosowania, po czym wyszedł z nią z lokalu i powiedział, że woli w domu zastanowić się nad wyborem kandydata i przyniesie już wypełniony dokument. Z kolei w Sochaczewie nieznany mężczyzna próbował przekupić innego mieszkańca kwotą 50 zł, butelką wódki oraz butelką piwa, aby ten oddał głos na określonego kandydata.

Dzisiaj grzeje: 1. Niebywałe słowa Rafała Trzaskowskiego po ogłoszeniu wyborów. Podkreślił jedną rzecz
2. Choroby, którymi możemy zarazić się od kleszczy. Niektóre są naprawdę bardzo niebezpieczne

Wiadomo już, że frekwencja na godzinę 17:00 wyniosła aż 52,10%. Podczas I tury te dane były zdecydowanie niższe, ponieważ zagłosowało 47,89% osób uprawnionych do oddania głosu. 12 lipca najwięcej osób zagłosowało w województwach: mazowieckim, małopolskim i łódzkim, najniższą zaś frekwencję odnotowano w opolskim, warmińsko-mazurskim oraz w lubuskim.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Agnieszka Radwańska w końcu przerwała milczenie. Zdradziła informacje o swoim porodzie, fani na nie czekali
  2. Krzysztof Jackowski ostrzegł wszystkich. Wskazał na niebezpieczne toksyny w jedzeniu kupowanym przez Polaków
  3. Na wiecu nie dopuścili Agaty Dudy do głosu. Już miała odezwać się do mikrofonu, ale ją zagłuszyli
  4. Kamery zarejestrowały reakcję Kingi Dudy po ogłoszeniu wyników. Wszyscy zobaczyli, jej mina mówi wszystko
  5. Zajrzeli do otwartego grobu i pobledli. Widok przeszedł ich najśmielsze oczekiwania
  6. W dniu wyborów prezydenckich dotarła do nas tragiczna wiadomość. Niestety, nie żyje Wanda Król

Źródło: PKW

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News