Konferencja 13 maja liczba osób w kościele
Unsplash.com Derek Story
Konrad Karpiuk - 13 Maja 2020

Od 17 maja ogromne zmiany w kościele. Premier już potwierdził

Konferencja 13 maja, którą poprowadził premier Mateusz Morawiecki, dała Polakom informacje o kolejnych planach rządu na odmrażanie gospodarki. Zmieniono zasady dotyczące ilości osób, które mogą przebywać w kościele. Co za tym idzie, teraz w świątyniach, w tym samym czasie, będzie mogło modlić się więcej wiernych.

Konferencja 13 maja potwierdziła kolejne zmiany rządu, związane z powrotem do "normalności". Od 17 maja wejdą w życie zmiany, które otworzą pod reżimem sanitarnym niektóre gastronomie czy salony fryzjerskie. Zmiany obejmą także kościoły, które wciąż obowiązuje ograniczenie, ale jest znacznie mniej restrykcyjne.

Konferencja premiera 13 maja potwierdziła planowane zdjęcie ograniczeń

Do tej pory po poprzednich zdjęciach restrykcji, w kościele mogła znajdować się maksymalnie jedna osoba na 15 metrów kwadratowych świątyni. Z zakazu wyłączone były osoby sprawujące liturgię, które również jako jedyne nie musiały mieć na twarzy maseczek. Zasada dotycząca maseczek pozostaje, jednak teraz w świątyni będzie mógł przebywać jeden wierny na 10 metrów kwadratowych.

Lech WałęsaLech Wałęsa stanął przed trudną decyzją. Rozważa podjęcie dodatkowej pracyCzytaj dalej

Mimo tych zmian Konferencja Episkopatu Polski wciąż nie zdjęła dyspensy od udziału w niedzielnej mszy świętej. Jak twierdzą biskupi, będzie ona obowiązywać "do odwołania". Zmiany wciąż nie gwarantują, że wszyscy będą mogli wejść do świątyni, ponadto zrozumiała jest obawa wiernych, znajdujących się w grupie zagrożonej.

Konferencja 13 maja przypomniała o innych zasadach reżimu epidemicznego w kościele

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Od przedszkola do Opola, zmiana gwiazdoraWróżyli mu karierę na miarę Lindy, wylądował w "Od przedszkola do Opola". Zmienił się nie do poznaniaCzytaj dalej

Oprócz tego, Polaków będą obowiązywać inne przepisy w kościele. Dotyczą m.in. znaku pokoju, który będzie przekazywany nie przez podanie dłoni, a skinięcie głową. Podobnie będzie z adoracją krzyża, która ma ograniczyć się do przyklęknięcia lub głębokiego skłonu, bez bezpośredniego kontaktu, unikając całowania czy dotknięcia.

Dzisiaj grzeje:

1. Emilewicz w Polsacie powiedziała, co mają zamiar zrobić ze Śląskiem. Jest decyzja ws. wyłączenia całego regionu, dla wielu ogromna ulga
2. Nagranie z pobitym synem Michała Wiśniewskiego oburzyło fanów. Teraz gwiazdor się tłumaczy

Na kratki konfesjonałów będą nałożone folie ochronne, a kropielnice wciąż nie będą napełniane wodą święconą. Kapłani i nadzwyczajni szafarze są zobowiązani dokładnie myć ręce przed sprawowaniem liturgii. Ponadto episkopat zachęca do przyjmowania Komunii Świętej na rękę.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pracownik wysypiska śmieci dokonał przerażającego odkrycia. Ktoś pozostawił tam zwłoki malutkiego dziecka
  2. Polskie media podały tragiczne wiadomości. Nie żyje kultowy gwiazdor, miał dopiero 28 lat, zatrważające informacje
  3. Zorganizowali dzieciom przyjęcie urodzinowe, szybko pożałowali. Teraz grozi im 15 lat więzienia
  4. "Odmrożenie" uczelni wyższych, jest decyzja. "Od 25 maja będzie możliwość realizacji zajęć na uczelniach"
  5. Tomasz Kammel nie wytrzymał, pokazał treść skandalicznego listu. "Od niego wszystko się zaczęło"
  6. Najtańszy, najszybszy i najpyszniejszy. Cudowny sernik bez sera, rewelacyjna receptura trafiła do sieci

Michał Wiśniewski wziął udział w popularnej akcjiMichał Wiśniewski zwrócił się do wszystkich Polaków, mamy nagranie jego Hot16. Padły wyjątkowo gorzkie słowaCzytaj dalej

Źródło: Wprost

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News