Igrzyska Olimpijskie w Rio dobiegły końca i znana jest już końcowa klasyfikacja medalowa. Miejsca w czołówce bez większych niespodzianek. Z kolei polscy sportowcy zaliczyli niechlubne osiągnięcie pierwszy raz od 60 lat w historii polskich występów na Igrzyskach.

Niekwestionowanym liderem pod względem zdobytych medali są reprezentanci Stanów Zjednoczonych, na których koncie jest 121 krążków, w tym 46 złotych, 37 srebrnych i 38 brązowych.

Między Amerykanami a drugimi w zestawieniu Brytyjczykami i trzecimi Chińczykami jest ogromna przepaść. Reprezentanci z Wysp Brytyjskich zdobyli 67 medali, w tym 27 złotych, 23 srebrnych i 17 brązowych. Z kolei Chińczycy zakończyli Igrzyska z 70 medalami z czego 26 jest złotych, 18 srebrnych i 26 brązowych.

Polscy sportowcy uplasowali się na dalekim 33 miejscu z 11 krążkami, w tym 2 złote, 3 srebrne i 6 brązowych.

Na uwagę zasługuje także fakt, iż pierwszy raz od 60 lat żaden z polskich mężczyzn nie stanął na najwyższym stopniu podium. Aż 8 z 11 polskich medali to dzieło naszych reprezentantek, w tym jedyne nasze 2 złote krążki (Anita Włodarczyk oraz Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj).

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, źródło: sportowe fakty wp / tvn24

...

Zobacz również