Po tym, jak Lech Wałęsa napisał do brytyjskiego zespołu rockowego The Rolling Stones o sytuacji w naszym kraju, a wokalista grupy wypowiedział się na ten temat przed tysiącami osób, cały świat o nas usłyszał. Kolejny koncert znanych muzyków może przynieść nam jeszcze większy rozgłos. Tym razem chodzi o występ Iron Maiden w Polsce.

Iron Maiden występuje w Polsce od piątku. Właśnie wtedy zagrali swój pierwszy koncert w Tauron Kraków Arenie. Mimo że tym razem były prezydent Polski Lech Wałęsa nie wystosował do artystów specjalnego listu, a przynajmniej nie pochwalił się tym publicznie, wokalista zespołu odniósł się w kilku słowach do sytuacji politycznej naszego kraju.

– Czymkolwiek wolność jest dla was, doskonale wiecie i czujecie, kiedy ktoś chce ją wam odebrać – mówił w Krakowie Bruce Dickinson z Iron Maiden.

To zdanie można w bardzo łatwy sposób połączyć z protestami, które odbywają się od kilku tygodni w całej Polsce wręcz nieustannie. Obywatele mają dosyć decyzji podejmowanych przed rząd.

Iron Maiden w Polsce – tego koncertu Polacy długo nie zapomną!

Członkowie zespołu uhonorowali również polskich lotników, którzy w bitwie o Anglię podczas II wojny światowej z odwagą walczyli o wolność kraju.

– Byli bardzo zaciekli i odważni, walcząc w obronie innych i o wolność – krzyczał ze sceny Bruce Dickinson.

Piątkowy koncert to nie jedyny, który zespół zagra w tym roku w Polsce. Już następnego dnia, w sobotę, rozpocznie się kolejny występ. Wszyscy Polacy zastanawiają się, jakie przesłanie da nam tym razem Bruce Dickinson.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koszmarne wakacje Agaty Dudy! Nie dadzą jej spokoju
  2. Spektakularna kompromitacja Jakiego! Chodzi o agencję towarzyską
  3. Zadziwiająca prowokacja TVP! Media: Policję na proteście atakował aktor
  4. Pies z silną wolą życia. Mimo poderżniętego gardła cudem przeżyła

Jak bardzo praworządnym krajem jest Polska? Ranking ukazuje naszą pozycję...

Tak wyglądały protesty przeciw zmianom w sądownictwie [ZDJĘCIA]

Zobacz również