Prymarny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Zagrożenie aż do 22 sierpnia

Prymarny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Zagrożenie aż do 22 sierpnia Źródło: Piotr Molecki East News

Niezwykle ważny komunikat dotarł do wszystkich Polaków. Ministerstwo Zdrowia zdecydowało się ostrzec przed ewentualnymi skutkami niebezpiecznego zjawiska, ponieważ często pierwsze objawy są bagatelizowane. W lekceważenia objawów w późniejszym czasie konieczne jest udzielenie lekarskiej pomocy. Eksperci nie pozostawiają złudzeń co do czasu trwania zagrożenia.

Komunikat wydany przez Ministerstwo Zdrowia skupia się głównie na objawach, na jakie powinniśmy zwrócić uwagę. Pod żadnym pozorem nie należy bagatelizować sygnałów wysyłanych przez nasz organizm. Kilka grup ludzi znajduje się w grupie podwyższonego ryzyka wystąpienia poważnych problemów zdrowotnych.

Ministerstwo Zdrowia zamieściło ważny komunikat

Komunikat, jaki pojawił się na kanałach informacyjnych Ministerstwa Zdrowia, powinien trafić do wszystkich. Szczególnie zagrożone są osoby starsze, z chorobami układu krążenia, jak i osoby pracujące na zewnątrz. To ważne, aby zwrócić uwagę na to, jak zachowuje się nasz organizm i w ciągu najbliższych dni przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa. Eksperci są zgodni - tak wysokie temperatury będą towarzyszyły nam co najmniej do 22 sierpnia. Na Twitterze Ministerstwa Zdrowia pojawił się ważny komunikat.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Zwróć uwagę na swój organizm, wysyła ważne sygnały

- Jeżeli w upalnie dni czujesz się źle: jesteś wyczerpany, czujesz dezorientację, masz nudności, podwyższoną temperaturę ciała, zawroty głowy czy uczucie gorąca, może to być udar cieplny. Nie bagatelizuj stanu zdrowia i skontaktuj się niezwłocznie z lekarzem - przeczytać można we wpisie resortu zdrowia. Komunikat skierowany do wszystkich Polaków jest naprawdę poważny, gdyż wysokie temperatury jeszcze przez jakiś czas będą dla nas codziennością. Wszystko wskazuje na to, że praktycznie przez cały sierpień będziemy doświadczać temperatur powyżej 30 stopni Celsjusza. Dopiero około 22 sierpnia możemy spodziewać się pewnego ochłodzenia, głównie w nocami.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje polski polityk. Był swoistym symbolem

2. Myślała, że na nosie ma zwykłą krostkę. Niestety był to pierwszy objaw strasznej choroby

3. Wszystko trwało moment, nagrania porażają. Nie żyje co najmniej 7 osób, w tym niemowlę

Upały staną się na razie naszą codziennością

Chociaż wcześniej mówiło się o tym, że upały szybciej opuszczą nasz kraj, synoptycy potwierdzają, że wysokie temperatury nadal będą naszą zmorą. Pamiętajmy o odpowiednim nawodnieniu organizmu i unikaniu wystawiania się na promienie słoneczne. Komunikat resortu zdrowia przypomina, że udar cieplny to poważne zagrożenie zdrowia i nie należy go bagatelizować.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kolejne obostrzenia w Polsce. Ministerstwo Zdrowia zabrało głos, podano ważną datę
  2. Spod ziemi było słychać paniczny pisk. Znalezisko zmroziło krew w żyłach
  3. Ludzie rzucili się na siebie. Goście chrzcin pobili się z gośćmi poprawin weselnych
  4. Sanepid alarmuje. Zakażony ksiądz rozdawał komunię, wierni poszukiwani
  5. PKO BP wprowadziło bardzo ważną zmianę. Każdy klient powinien ją poznać, aby wiedzieć, jak postępować

Źródło: o2 / Twitter Ministerstwo Zdrowia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News