Pilny komunikat RCB. Wszystko po wczorajszej tragedii

Pilny komunikat RCB. Wszystko po wczorajszej tragedii Źródło: pikio.pl

Komunikat pojawił się w mediach społecznościowych. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa kolejny razy przypomina wszystkim Polakom, by brać pod uwagę wytyczne dotyczące wypoczynku nad wodą. Wiele tragedii można uniknąć, stosując się do prostych zasad. Niestety, kolejny raz RCB informuje o tragedii, której można było uniknąć.

Komunikat został skierowany do wszystkich Polaków. Niestety, okres wakacyjny zawsze wiąże się z większą liczbą utonięć. Ciepłe dni sprzyjają wypoczynkowi nad akwenami wodnymi. Jednak co roku wzrasta liczba tragicznych wypadków. Zgodnie z komunikatem minionej doby doszło do kolejnych śmiertelnych wypadków. 

Komunikat RCB

W mediach społecznościowych Rządowego Centrum Bezpieczeństwa pojawiła się kolejna wiadomość o utonięciach. Zaledwie wczoraj doszło do dwóch tragedii. 

- Wczoraj utonęły 2 osoby - przekazało RCB.

Komunikat przypomina o bezpieczeństwie podczas wypoczynku nad wodą

- Pamiętaj: pływaj tylko w wyznaczonych miejscach, zakładaj kapok na łódce czy kajaku, nigdy nie wchodź do wody po alkoholu, nie wbiegaj rozgrzany do wody, stosuj się do poleceń ratownika - można przeczytać w dalszej części komunikatu. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Niestety, powyższe zasady nadal nie są brane pod uwagę. Jak można dowiedzieć się na stronie Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, wciąż jedną z najczęstszych przyczyn utonięć pozostaje alkohol. 

- Policja nie dysponuje jeszcze pełnymi statystykami dotyczącymi przyczyn utonięć (często ich badanie wymaga czasu), ale na podstawie ubiegłych lat można stwierdzić, że nadal najczęstszymi przyczynami utonięć pozostaje alkohol, kąpiel w miejscu niestrzeżonym oraz nieostrożność podczas przebywania nad wodą - można przeczytać na stronie RCB. 

Dzisiaj grzeje: 1. Niestety, koronawirus w niesamowicie popularnym miejscu. Sanepid prowadzi pilne poszukiwania
2. Kolejne powiaty będą objęte dodatkowymi obostrzeniami. Ministerstwo Zdrowia zapowiada dalsze zmiany
3. Tragiczne wydarzenia na oczach widzów TVP. Wszystko poszło na żywo, są ofiary

Każdego lata odnotowywany jest wzrost utonięć na terenie Polski. W zeszłym roku w jeden z sierpniowych weekendów zginęło aż 30 osób. Wysokie temperatury, jakie pojawią się w ciągu najbliższych dni, sprzyjać będą wypoczynkowi nad wodą. Polacy powinni pamiętać, by pod żadnym pozorem nie wbiegać do wody, będąc rozgrzanym. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Bogumiła Wander została zupełnie sama. Mąż potwierdza smutne doniesienia
  2. Właśnie ogłoszono. Rząd podał surowy zakaz, wejdzie w życie od wtorku
  3. Nie ma odwrotu, od soboty wracają surowe obostrzenia. Olbrzymie zmiany dla wielu Polaków
  4. Nikt się nie spodziewał. Niebywałe wieści o dziecku Barbary Kurdej-Szatan
  5. Pilna decyzja ministra zdrowia, chodzi o obostrzenie. Wchodzi w życie już dzisiaj, mogłeś o tym nie wiedzieć

Źródło: Twitter, RCB

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News