Czy komunikacja miejska dla seniorów powinna być darmowa?

Czy komunikacja miejska dla seniorów powinna być darmowa? Źródło: Jan Bielecki/East News

Czy komunikacja miejska dla seniorów powinna być darmowa? Uważacie, że starsze osoby w Polsce powinny podróżować bezpłatnie?

Komunikacja miejska w wielu miastach w Polsce jest bezpłatna dla osób, które przekroczą określony wiek. Dla przykładu osoby po 70 roku życia nie muszą płacić za bilety komunikacji miejskiej w stolicy, w Poznaniu osoby po 65 roku życia mogą zakupić roczny bilet seniora, dzięki któremu podróżowanie po mieście jest tańsze, a od tego roku osoby po 67 roku życia po Wrocławiu mogą jeździć bez biletów, okazując jedynie dowód osobisty w celu potwierdzenia wieku.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Czy komunikacja miejska dla seniorów powinna być darmowa?

W wielu polskich miastach władze w porozumieniu z przewoźnikami ustalają, że ceny dla najstarszych osób mogą być darmowe lub dużo tańsze od "normalnych" i "ulgowych" biletów. Seniorom taka sytuacja z pewnością jest na rękę. Przemieszczanie się po mieście na zakupy czy do lekarza nie musi się dla nich wiązać z dodatkowymi kosztami. Uważacie, że jest to dobrym rozwiązaniem? A może korzystniejsze byłoby, gdyby starsze osoby musiały płacić za komunikację miejską, a pieniądze trafiałby na konto miasta, które mogłoby zainwestować na przykład w nowe pojazdy. 

Dzisiaj grzeje: 1. Wielka tragedia, mega gwiazda disco-polo pilnie trafiła do szpitala. Trudno powstrzymać łzy, fani dostali wiadomość ze szpitala

2. Dlaczego nie wolno trzymać nóg na desce rozdzielczej? Zdjęcia po wypadku

3. Wiadomo, ile zarobi Kinga Duda w Kancelarii Prezydenta. Andrzej Duda natychmiast skomentował

Jakie jest wasze zdanie na ten temat? Skłaniacie się ku temu, by coraz więcej miast wprowadzało darmowe podróżowanie po mieście dla najstarszych? Czy może przeciwnie, jesteście zdania, że każdy powinien płacić za swoje bilety, niezależnie od wieku?

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jak długo gotujesz rosół? Wiele osób popełnia ten sam błąd, przez który potrawa nie smakuje jak w domu
  2. Tajemnica Stanów Zjednoczonych wyszła na jaw. Pracowali nad tym 20 lat, eksperci aż osłupieli
  3. Wielki chaos, ludzie uciekają w popłochu ratując się. Pilna ewakuacja w centrum Polski
  4. Niepokojące sceny na ulicy. Rodzice zgwałconej i zamordowanej nastolatki nagle zrobili jedną rzecz związaną z Tomaszem Komendą
  5. Pogłoski o kobiecie okazały się prawdziwe. Już wszystko jasne, Zenek Martyniuk potwierdził
  6. Liczyły się sekundy, Karol Strasburger uratował życie córki. Mało kto zna, 1 fakt z jego życia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News