Jechałeś autobusem miejskim konkretnej linii? Koniecznie zgłoś się do sanepidu, grozi ci niebezpieczeństwo

Jechałeś autobusem miejskim konkretnej linii? Koniecznie zgłoś się do sanepidu, grozi ci niebezpieczeństwo Źródło: quinntheislander Pixabay.com

Komunikacja miejska w czasach epidemii nie należy do najbezpieczniejszych form przemieszczania się z racji kontaktu z ogromną liczbą osób. Jak informuje Rzeczpospolita, sanepid szuka pasażerów konkretnych linii. Mogli oni być narażeni na zakażenie się koronawirusem z racji podróży z pacjentem, u którego potwierdzono wirusa SARS-CoV-2.

Komunikacja miejska w czasie epidemii objęta jest specjalnymi regułami i pasażerowie w całej Polsce musieli przywyknąć do sporych zmian. Mimo wprowadzonych rozwiązań mających ograniczyć możliwość przenoszenia się koronawirusa między pasażerami, sanepid poinformował właśnie, że osoby podróżujące konkretnymi autobusami powinny niezwłocznie się z nim skontaktować. Dwoma autobusami podróżowała osoba zakażona wirusem SARS-CoV-2.

Komunikacja miejska w Krakowie stała się miejscem, gdzie mogłeś się zarazić

Komunikacja miejska jest chętnie wybieranym przez krakowian środkiem transportu. Niestety to również tam mogło dojść do zakażenia się pasażerów wirusem SARS-CoV-2. Sanepid poinformował, iż poszukiwane są wszystkie osoby, które 7 lipca podróżowały autobusami dwóch konkretnych linii autobusowych. W wyniku badań potwierdzono, że przebywała w nich również kobieta, u której potwierdzono badaniami laboratoryjnymi obecność koronawirusa, w związku z czym mogła stanowić zagrożenie dla reszty współpasażerów. Koniecznie sprawdź, czy apel sanepidu dotyczy ciebie. Jeśli tak, niezwłocznie skontaktuj się z urzędnikami pod podanym numerem.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Sanepid prosi o pilny kontakt wszystkich pasażerów

Komunikat skierowany został do wszystkich osób, które 7 lipca podróżowały autobusem linii 503 w relacji Nowy Bieżanów Południe - Górka Narodowa Wschód około godziny 11:15 oraz pasażerów przemieszczających się linią 252 o godzinie 11:40 w relacji Os. Podwawelskie - Kraków Airport. Komunikacja miejska z racji dużej rotacji osób oraz ograniczonej przestrzeni stwarza idealne warunki dla zarażenia. Jeśli podróżowałeś tymi autobusami we wskazanym przez urzędników czasie, koniecznie skontaktuj się z sanepidem pod numerami: 602 347 817 lub 12 684 40 33.

Dzisiaj grzeje: 1. Ogromna radość w domu Adama Małysza. Córka przekazała radosną informację, zdjęcie mówi wszystko

2. Nie żyje 46-latka. Tragedia na Lubelszczyźnie

Koronawirus w Polsce to wciąż ogromne zagrożenie

Nie wolno nam zapominać, że koronawirus w Polsce codziennie jest wykrywany u kolejnych osób i zagrożenie związane z epidemią nie minęło. W każdym polskim mieście w pojazdach komunikacji zbiorowej powinniśmy zakrywać usta oraz nos. Dodatkowo należy unikać dotykania przestrzeni wspólnych i w miarę możliwości jak najczęściej dezynfekować ręce. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tragiczne wiadomości obiegły media z całego świata. Miała zostać mistrzynią świata, zmarła w bardzo przykrych okolicznościach
  2. Zobaczyli jak wyglądał tort weselny i zaniemówili, wybuchła afera. Niesmak pozostał, choć tort był smaczny
  3. Tragiczne informacje obiegły media. Nie żyje aktor znany z filmu o Bondzie
  4. GIS ostrzega wszystkich Polaków. Duże niebezpieczeństwo, powoduje nudności, bóle głowy i wymioty
  5. Członkini komisji wyborczej przyłapana. Schowała karty do głosowania i nie chciała oddać, interweniowała policja
  6. Mama zrobiła zdjęcie dziecku bawiącemu się na podwórku. Przyjrzała się bliżej i zamarła, od tamtej pory boi się spać

Źródło: Rzeczpospolita

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News