Tego dnia dzieci pierwszy raz przystąpiły do Komunii Świętej. Chwilę później już nie żyły, niewyobrażalny horror

Tego dnia dzieci pierwszy raz przystąpiły do Komunii Świętej. Chwilę później już nie żyły, niewyobrażalny horror Źródło: Twitter/Mark the Italian Lion

Komunia Święta jest dla wielu dzieci szczególnie radosnym wydarzeniem. W przypadku tej grupy miało być tak samo. Niestety, życie napisało dla tych młodych ludzi zupełnie inny scenariusz. Kilka chwil po przystąpieniu do sakramentu już nie żyli.

Komunia święta miała być dla nich bardzo radosną uroczystością. Dzieci przez wiele miesięcy przygotowywały się, aby po raz pierwszy w pełni uczestniczyć w celebracji mszy. Wielkie święto zostało zaplanowane na Niedzielę Wielkanocną, kiedy Kościół katolicki obchodzi pamiątkę zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.

Grupa dzieci miała przyjąć pierwszą komunię świętą w jednym z kościołów na Sri Lance. Nie ma wątpliwości, że z wielką radością czekały na tę uroczystość. Jednak życie napisało dla nich zupełnie inny scenariusz. Kilka chwil po przyjęciu sakramentu, w kościele doszło do wybuchów. Dzieci ubrane w białe alby nie zdołały przeżyć.

Ich pierwsza komunia okazała się ostatnią. Niewyobrażalna tragedia dzieci na Sri Lance

Jak się okazało, sprawcy ataków terrorystycznych na Sri Lance nie zawahali się ani chwili, aby zamordować dzieci, które kilka minut wcześniej przyjęły pierwszą komunię świętą. To była ostatnia msza święta w ich życiu. 

Dzieci znalazły się wśród 310 ofiar zamordowanych podczas ataków, do których doszło w Niedzielę Wielkanocną w kościołach i hotelach. Ta makabryczna zbrodnia wstrząsnęła całym światem. Na Twitterze pojawiły się właśnie zdjęcia martwych dzieci ubranych w białe alby. Internauci nie mogą uwierzyć, że sprawcy zamachów okazali się aż tak bezwzględni wobec niewinnych ofiar.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Makabryczne zdjęcie dzieci trafiło do sieci. Wciąż trudno uwierzyć w horror, który się wydarzył

Na Twitterze zostało zamieszczone zdjęcie dzieci, które przygotowywane są do pogrzebu. Zostaną pochowane w uroczystych strojach, które założyły z okazji wyjątkowego święta. Ich pierwsza komunia święta przejdzie do historii jako jedna z najtragiczniejszych uroczystości od dekad.

Władze Sri Lanki poinformowały, że za zamachami, do których doszło w niedzielę wielkanocną stoi islamska grupa National Thowheeth Jama'ath (NTJ). Do tej pory zatrzymano 40 osób podejrzanych o bezpośredni udział w zamachach. Wiadomo również, że doszło do zaniedbań w kwestiach bezpieczeństwa. Ataki terrorystyczne - mimo wcześniejszych informacji od tajnych służb - nie zostały w porę udaremnione.

W sieci pojawiło się zdjęcie martwych dzieci, które przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej w jednym z zaatakowanych kościołów na Sri Lance. Fotografia została opublikowana za pośrednictwem Twittera:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Irena Santor zrobiła AWANTURĘ w szpitalu, gdy dowiedziała się, że ma straszliwy nowotwór. "Powiedziałam, żeby mnie NATYCHMIAST zoperowali"
  2. Marzena Rogalska po raz pierwszy pokazała partnera! Fani są w SZOKU widząc, jak wygląda
  3. Nad Polskę nadciągają wichury i burze piaskowe. Najbliższe dni najlepiej spędzić w domu
  4. Nagły zwrot w sprawie Tomasza Komendy. Zajmie się nim Sąd Najwyższy
  5. Wystawne chrzciny u Martyniuków. Żona Daniela zadziwiła wyglądem (Zdjęcia)

źródło: Super Express

 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News