Komunijne szaleństwo zawładnęło polskimi matkami. Trudno uwierzyć, co wyczyniają

Komunijne szaleństwo zawładnęło polskimi matkami. Trudno uwierzyć, co wyczyniają Źródło: pixabay/vixrealitum/

Komunia do wielkie wydarzenie, nie tylko w życiu dziecka, ale i jego rodzica. Z roku na rok ważniejsza staje się jego otoczka, aniżeli samo przyjęcie sakramentu. Dla dzieci liczą się prezenty, a dla matek (w szczególności dziewczynek) liczy się to by ich pociecha prezentowała się jak najlepiej. W pomysłach przechodzą już same siebie.

Jeden z najważniejszych sakramentów z biegiem czasu przybiera absurdalną formę. Eucharystia przestaje być wielkim katolickim wydarzeniem w życiu chrześcijanina. Z roku na rok coraz bardziej przypomina pokaz mody. To wszystko za sprawą matek dzieci, które już za moment mają pierwszy raz przystąpić do Komunii Świętej. 

Komunia dla tych matek jest najważniejsza. Prześcigają się w pomysłach

Komunia Święta powinna kojarzyć się ze wstąpieniem w nowy etap życia. Jeszcze kilka lat temu bez wątpienia tak właśnie było. Dzieci, które przystępowały do Eucharystii, znały wartość i przesłanie tego sakramentu. Wraz z upływem czasu i rozwojem cywilizacji zaczęło się to zmieniać. Rodzice zaczęli urządzać przyjęcia, a bliscy, którzy się na nich zjawiali, kupowali dzieciom prezenty, które z roku na rok są coraz bardziej drogocenne. 

Jakimi komunijnymi trendami w tym roku zaskoczą nas matki? 

Jedna z matek postanowiła opowiedzieć o tym, jak u jej siostry wyglądają tegoroczne przygotowania do Komunii Świętej. Siostrzenica opowiadającej kobiety, w tym roku po raz pierwszy przystąpi do Eucharystii. 

- Nicole idzie do Komunii tylko dlatego, że ma dostać prezenty i po to, aby można było dodać zdjęcia na Facebooka. Nie zmyślam - mówi kobieta.

Już to zdanie jest bardzo szokujące. Niestety dalsza wypowiedź 39-latki pokazuje, że może być jeszcze gorzej. Według kobiety, jej chrześnica nie jest nawet wierząca. Jednak to nie stoi jej na przeszkodzie, by zrobić z tego wielkie wydarzenie. Dziewczynka była nawet na próbnej fryzurze. 

- Najbardziej jednak absurdalne było to, że moja chrześnica poszła na próbne czesanie(!) przed Komunią. Marta zastanawia się także nad tym, czy nie zafarbować jej córeczce włosów, ponieważ jak sama powiedziała: „Ten jej mysi kolor sprawi, że niczym się nie będzie wyróżniać” - opowiada. 

To nie wszystko. Pierwsza Komunia Nicole będzie wyglądała niczym najhuczniejsze wesele. Specjalnie na to przyjęcie matka dziewczynki wynajęła salę i... orkiestrę. Za talerzyk zapłaciła 130 złoty i ponoć sama przyznaje, że liczy na to, że wszystko się jej zwróci.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Eucharystia dla prezentów, a nie dla Boga

Jeszcze nie tak dawno, dziecko, które pierwszy raz przystępowało do Komunii Świętej, jako podarunek otrzymywało złoty wisiorek z wizerunkiem Matki Bokiej lub Jezusa, Pismo Święte, czy też różaniec.  Później zamieniono to na rowery i zegarki, które jeszcze można było zaakceptować. Dziś jednak, prócz pieniędzy w kopercie, dzieci otrzymują quady, telefony, tablety czy komputery. Dlatego mali chrześcijanie tak czekają na ten wielki dzień. Wiedzą, że łączy się to z górą prezentów.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL: 

  1. Przygotujcie chusteczki! Znana polska piosenkarka była ofiarą przemocy domowej. Partner miał ją katować
  2. Lubiana aktorka "M jak Miłość" straciła córkę. Młoda dziewczyna zmarła w męczarniach na raka
  3. Wnuczek niewyobrażalnie skrzywdził babcię 127 razy. Ona o niczym nie wiedziała
  4. Ślub zamienił się w koszmar przez księdza. Skandaliczna decyzja duchownego
  5. Doskonale, tak wystylizowane paznokcie przebijają nawet hybrydę! Są super dla słabych pazurków

 

Źródło: POPULARNE

 

 

Następny artykuł