Pierwsze komunie święte i bierzmowania zostaną przełożone? Jest decyzja, rodzice nie będą zadowoleni

Pierwsze komunie święte i bierzmowania zostaną przełożone? Jest decyzja, rodzice nie będą zadowoleni Źródło: pixabay.com kisistvan77

Pierwsza komunia święta stanęła w tym roku pod znakiem zapytania. To efekt epidemii koronawirusa, która zabrania organizacji większych imprez i dużych zgromadzeń ludzi. Jest już decyzja, rodzice mogą mieć powody do obaw.

Pierwsza komunia święta z reguły jest organizowana w maju, ale w tym roku sytuacja jest zupełnie inna. Epidemia koronawirusa stawiła pod znakiem wydarzenia wiele wydarzeń masowych, ale także uroczystości kościelne, zarówno te związane z najmłodszymi, jak i obchody Wielkanocy. Jest już decyzja.

Jest w końcu decyzja w sprawie komunii świętych

Na razie, decyzje na ten temat będą wydawane przez poszczególne kurie. W województwie Opolskim dyskutowano o przeniesieniu planowanych uroczystości na wrzesień. Z kolei Kuria Metropolitarna w Krakowie, już teraz potwierdziła, że nie ma możliwości, aby uroczystości odbyły się w terminie.

- Z dużym prawdopodobieństwem można powiedzieć, że terminy uroczystości, przewidziane na pierwszą połowę maja, winny być przesunięte o co najmniej kilka tygodni [...] w przypadku terminów późniejszych jest za wcześnie na udzielenie konkretnej i wiążącej odpowiedzi - poinformował ksiądz Andrzej Kielan, z krakowskiej kurii.

W planach jest wyznaczenie innych dat, ale wszystko zależy od rozwoju epidemii, a także decyzji rodziców. Ponadto trzeba oczekiwać na decyzję władz, w sprawie zakazu zgromadzeń.

Pierwsza komunia w innym terminie. Rodzice niezadowoleni

Z kolei w diecezji szczecińsko-kamieńskiej, zdecydowano się na odwołane uroczystości. Zaproponowano zorganizowanie kameralnych "komunii rodzinnych", a ewentualne uroczystości na większą skalę, byłyby organizowane dopiero po odwołaniu zakazu zgromadzeń.

Dzisiaj grzeje: 1. Polacy kochali go za kultowe seriale TVP i TVN. Niestety, nie żyje znakomity aktor, miał zaledwie 46 lat

2. Ratowniczka medyczna wychodziła na dyżur. Nie mogła przewidzieć, co przygotowali dla niej sąsiedzi, łzy same płyną

Rodzice są niezadowoleni z obecnej sytuacji. Okazuje się, że całe miesiące przygotowań, planowania imprez i zapraszania gości, mogą pójść na marne. Jednocześnie w pełni rozumieją jej powagę i zdają sobie sprawę, że komunie faktycznie nie mogą się odbyć.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Chroni komórki przed starzeniem się i wspomaga czerwone krwinki. Witamina E jest bardzo ważna dla organizmu człowieka
  2. Legenda światowej piłki walczy o życie. Jest zakażony koronawirusem, jego stan jest bardzo ciężki
  3. Koronawirus uszkadza nie tylko płuca? Niepokojące wyniki badań naukowców z kilku krajów
  4. Antek Królikowski pokazał, jak spędza kwarantannę. Przerażony wzrok mówi wszystko, na zdjęciu nie jest sam
  5. Wiadomo, co na kwarantannie robi Robert Janowski. Zdjęcie mówi samo za siebie
  6. Przed włożeniem jajek do gotującej się wody wrzuć kawałek cytryny. Rewolucyjny trik ułatwiający gotowanie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News