O tym, że nie warto wierzyć we wszystko, co zobaczy się w internecie, tym razem boleśnie przekonał się Rafał Ziemkiewicz. Tym samym stał się pośmiewiskiem wśród użytkowników sieci.

Publicysta opublikował wpis jednego z – jak był przekonany – portali sympatyzujących z opozycją, w którym przedstawiona była historia „studenta z Senegalu Mokebe Testo”, który miał zostać dotkliwie pobity przez zwolenników Prawa i Sprawiedliwości ze względu na swój kolor skóry. Prawicowy dziennikarz zgodził się, że ta sytuacja wymaga napiętnowania.

No, można by ocenę tej fabryki memów sponsorowanej ponoć przez PO sformułować oględniej, ale merytorycznie trudno ją zakwestionować – stwierdził Rafał Ziemkiewicz.

Najbardziej zaskakujący nie jest jednak fakt, że prawicowy publicysta uwierzył, że wpis jest rzeczywiście autorstwa opozycyjnego portalu. Internautów rozbawiło to, że nie zorientował się, że wskazana historia to fałszywka a autor to zwykły troll podszywający się pod SokzBuraka.

Użytkownicy sieci szybko wychwycili, że przedstawiona fotografia rzekomego „Mokebe Testo”, która dołączona była do historii, ukazywała twarz znanego piosenkarza Kanye Westa.

twitter.com/R_A_Ziemkiewicz

źródło: Twitter

...

Zobacz również