Katarzyna Bosacka to dziennikarka, która zajmuje się m. in. zdrowiem i dietą. Na antenie TVN postanowiła wcielić się w rolę ekspertki ds. herbaty. Nie wyszło.

Rafał Przybylok prowadzący kanał czajnikowy.pl, który zajmuje się tematyką herbaty postanowił przyjrzeć się mądrościom, które w telewizji wygłaszała Bosacka. Jego zdaniem, były to zwykłe bzdury i powielane, popularne mity.

Bosacka zaczęła od tłumaczenia, że zawarta w torebkach herbata to „totalny miał i odpad”. Według Przybyloka, sypki charakter herbaty w torebkach o niczym nie świadczy. Co więcej zaznacza, że zawarta w nich herbata jest często naprawdę wysokiej jakości.

– To nawet nie jest napar z herbaty, to jest sam kolor – mówiła Bosacka.

To stwierdzenie nie ma zbyt wiele wspólnego z prawdą. Przybylok dodał też, że szybkie barwienie wody po zanurzeniu w niej torebki z ekspresową herbatą nie jest wynikiem sztucznych barwników, a dużej powierzchni łącznej, którą mają zmielone na małe kawałki liście.

Przybylok zdementował również rewelacje Bosackiej na temat tego, że krótki czas parzenia oznacza niską jakość herbaty, a także wiele innych. Zobaczcie sami:

https://www.youtube.com/watch?v=jtrjpe0-rvg

...

Zobacz również