Miało być śmiesznie, miało być demaskatorsko i miała być potężna szpila wbita we władzę. Zamiast tego Nowoczesna sama sobie strzeliła w stopę. Partia opozycyjna chciała dowalić PiS, a wykazała się solidną niewiedzą. Akcja formacji Ryszarda Petru spotkała się z ogromną krytyką.

Nowoczesna zaczęła właśnie nową akcję wymierzoną w PiS. Na Twitterze partii Ryszarda Petru znaleźć można grafiki, na których wyśmiewani są kolejni politycy obozu władzy – Beata Szydło, Zbigniew Ziobro, Mariusz Kamiński, Mateusz Morawiecki czy Andrzej Adamczyk. Każda grafika składa się z krótkiego opisu, a obok niego zamieszczona jest metryczka, w której ironicznie oceniane są cechy wziętego na tapetę polityka.

Wśród nich są wymienione: „rewolucyjny żar”, „zdolność destrukcji”, „megalomania”, „buta” oraz „rozmach”. Ich siła mierzona jest w czerwonych gwiazdkach. W ten sposób opisany jest każdy z wyżej wymienionych polityków. Wygląda jednak na to, że akcja cały czas trwa, ponieważ w krótkim czasie pojawiło się kilka nowych grafik. Możemy więc spodziewać się kolejnych zestawień.

Miało być pięknie, a wyszło jak zwykle

Trzeba przyznać, że takiej akcji jeszcze na opozycji nie było. Zarazem należy podkreślić, że żadna nie spotkała się z tak siarczystą krytyką. Pod każdym wpisem z grafiką aż roi się od krytyki, obraźliwych komentarzy i negatywnych ocen pracy grafików wynajętych przez Nowoczesną.

Internautom nie podoba się, że Nowoczesna, zamiast zająć się polityką, tworzy grafiki na pozór będące memami. Nie brak jednak komentarzy, które wyszydzają Nowoczesną i wskazują, że tego typu grafiki są po prostu populistyczne, prymitywne i przypominają kłótnię nastolatków.

Wiedza, niewiedza

Żeby tego było mało, na krytyce i negatywnych ocenach internautów się nie kończy. Okazuje się, że w grafikach nie brakuje błędów merytorycznych. Pierwsza z nich, ta dotycząca Beaty Szydło, zawiera przeinaczenie nazwy miejscowości, której obecna premier kiedyś przewodziła jako burmistrz. Czytamy w niej, że Szydło to była „burmistrz miasta Brzeszcz”. Nazwa prawidłowa tej małopolskiej miejscowości brzmi jednak „Brzeszcze”.

Więcej pomyłek jest w materiale dotyczącym Zbigniewa Ziobry. W tym czytamy, że Ziobro był podsekretarzem stanu w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. To błąd, ponieważ Ziobro był podsekretarzem, ale nie w Kancelarii, a w resorcie sprawiedliwości, gdy za czasów AWS Kaczyński był tam ministrem. Co więcej, przeinaczona jest także nazwa partii Ziobry. Zamiast Solidarnej Polski w grafice figuruje „Sprawiedliwa Polska”. Choć może to my nie wiemy o zmianie nazwy tej formacji.

źródło: twitter.com/Nowoczesna
źródło: twitter.com/Nowoczesna

źródło: twitter.com

Co Kaczyński myślał o swoim bracie? Zaskakujące! 10 rzeczy, których wcześniej nie wiedziałeś o prezesie PiS


9 największych kompromitacji totalnej opozycji

...

Zobacz również