Kompromitacja i hipokryzja dziennikarza TVP! Internauci są wściekli

Kompromitacja i hipokryzja dziennikarza TVP! Internauci są wściekli

TVP 3 Kraków nadaje program "Jedź bezpiecznie". To magazyn edukacyjny dla kierowców, który ma im pomagać oraz tłumaczyć zachowania na drodze. Robi się nieprzyjemnie, gdy prowadzący program sam robi o wiele gorsze rzeczy niż zjawisko, przed którym chciał przestrzegać polskich kierowców. 

"Jedź bezpiecznie" spotyka się z żywym odzewem ze strony fanów, którzy na własnych przykładach opisują sytuacje przedstawiane na antenie TVP 3 Kraków. Problem pojawił się natomiast wtedy, gdy prowadzący program - chcąc wytłumaczyć pewne zjawisko zachodzące na polskich drogach - sam wykazał się hipokryzją. Internauci ostro zareagowali.

Program TVP - "Jedź bezpiecznie"

"Jedź bezpiecznie" jest programem nadawanym przez TVP 3 Kraków, którego głównym celem jest zwracanie uwagi kierowców na zagrożenia na drodze oraz omawianie pewnych zjawisk bardzo popularnych na polskich drogach. Prowadzącymi program są Beata Woroniecka z TVP oraz Marek Dworak - sekretarz Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Krakowie. Skupiają się oni głównie na zachowaniach kierowców, które są skrajnie nieodpowiedzialne, a w niektórych sytuacjach wręcz niebezpieczne, zarówno w mieście, jak i poza nim.

Co zrobił prezenter TVP?

Odcinek "Jedź bezpiecznie", który został ostro skrytykowany przez internautów, dotyczył m. in. "wiszenia na zderzaku", co jest bardzo częstym zjawiskiem, zwłaszcza na polskich autostradach. Zjeżdżając na lewy pas autostrady musimy być świadomi, że służy do wyprzedzania tych pojazdów, które jadą wolniej na prawym pasie. Tymczasem często podczas manewru wyprzedzania dojeżdża do nas pojazd poruszający się powyżej dozwolonej prędkości 140 km/h, który podjeżdża zdecydowanie za blisko, mruga światłami i próbuje skłonić nas do powrotu na prawy pas. Prowadzący program tymczasem zjechał na prawy pas, tłumaczył zjawisko, jednocześnie ten pas blokując, nie mając żadnego powodu. Rozwścieczyło to internautów, nazwali go "szeryfem".

Internauci krytykują

Jak można przeczytać w komentarzach, prowadzący sam blokuje lewy pas bez potrzeby. Nieistotne jest, że jechał dozwolone 140 km/h, powinien zjechać na prawy pas, jeśli to możliwe. - Niestety, ale tym razem Pan przesadził! Ewidentnie blokuje Pan lewy pas i nie ma tu znaczenia, że jedzie Pan 140 km/h! Bo niestety NIE WOLNO! To, że ktoś jedzie szybciej nie ma znaczenia bo to jego sprawa. A nawet zwykła ludzka życzliwość wymaga, żeby Pan zwolnił, zjechał na prawy pas i przepuścił tego z tyłu! - żywo komentuje jeden z internautów. - Hmm...a co z uciążliwą jazdą lewym pasem? Oj nie ładnie... - dodaje drugi. ZOBACZ TAKŻE: 
  1. Co oni robią? PiS buduje w środku lasu, wyciekło nagranie
  2. UWAŻAJCIE NA SPACERACH NA PSIAKI I SIEBIE! TA ROŚLINA POWODUJE DOTKLIWE I GROŹNE OPARZENIA
  3. Miliony kierowców będą wściekłe! Rząd przygotował kontrowersyjny projekt
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News